kraj:
Włochy
autor: KLA
02-07-2012, 14:31 źródło: ŚP     komentarzy: 0

Bezpieczniej na wycieczkowcach. Nowe przepisy dla pasażerów

The Common Elements of Musters and Emergency Instructions to zbiór 12 nowych przepisów dotyczących pasażerów wycieczkowców, które będą obowiązywać na wszystkich cruiserach niezależnie od operatora i szerokości geograficznej.

Wycieczkowiec, Podróże Wycieczkowiec, Podróże , fot. KLA

Obejmują one zarówno czynności „zamustrowania na statek” jak i już samego pobytu. Do tego dochodzi drugi, równie ważny dokument, Nationality of Passengers, który ma usprawnić system identyfikacji pasażera w przypadku katastrofy – służby ratunkowe będą mogły dzięki niemu ustalić, z jakiego kraju pochodzi dana osoba.

Z pełną wersją obu dokumentów można zapoznać się pod linkami: Link1, Link2

Autorów nowych projektów, wśród których są European Cruise Council i Cruise Lines International Association zmobilizowała do działania katastrofa wycieczkowca Costa Concordia. To krok w dobrym kierunku zważywszy, że na większości cruiserów szkolenia z tzw. bezpieczeństwa to zaledwie półgodzinne zajęcia, na których można nauczyć się tylko jak zakładać kapok. Nie organizuje się na przykład ćwiczeń z ewakuacji dla wszystkich pasażerów, a jedynie dla poszczególnych pięter, aby nie psuć gościom wypoczynku.

Zobacz także: Tydzień w transporcie: 26 czerwca - 2 lipca 2012

Sama Costa Crociere, do której należała Costa Concordia też zmienia politykę, czego dowodem jest zatrudnienie na stanowisku wice przewodniczącego ds. technicznych 48-letniego Duńczyka Sorena Krogsgaarda. Będzie on nadzorował departament działań technicznych i nadzorował wszelkie prace w tym zakresie w całej flocie liczącej 15 pływających obecnie wycieczkowców Costa Crociere oraz trzech pływających pod flagą Iberocruceros, która jest hiszpańską marką Costa Crociere. Krogsgaard ma 20 lat doświadczenia na wycieczkowcach – zaczynał od stanowiska oficera technicznego. W jego cv są tak znani i wiodący w branży pracodawcy jak Carnival Corporation.

Źródło: etravelblackboard, breakingtravelnews


Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Ciekawostki ze świata, Cruise, Nowe przepisy, Turystyka, Wycieczkowce, Wycieczkowiec


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »