kraj:
Polska
02-07-2012, 11:34 źródło: BiletyAutokarowe.pl     komentarzy: 0

Bilety Autokarowe, Turystyka

Bilety Autokarowe, Turystyka, BiletyAutokarowe

Tydzień w transporcie: 26 czerwca - 2 lipca 2012

W ostatnim tygodniu lotnictwo zdominowało branżowe serwisy informacyjne. Poznaj konsekwencje awaryjnego lądowania kapitana Wrony, dowiedz się, co nowego słychać w easyJet, i przekonaj się, która linia dołączyła do grona przewoźników zamkniętych w roku 2012.

Najciekawsze, najważniejsze, warte uwagi

 
1. W niedzielę rano w Bułgarii samochód z tamtejszymi numerami rejestracyjnymi z nieznanych powodów wjechał w autokar z polskimi turystami. Dwóch podróżnych zostało lekko rannych, kierowca samochodu zginął. Dzięki szybkiemu podstawieniu autokaru zastępczego podróż niezwłocznie kontynuowano.
 
2. Według ankiety przeprowadzonej niedawno wśród turystów największy dyskomfort na wakacjach sprawia nam utrata telefonu. Nawet zgubienie portfela jest mniej stresujące.
 
3. Pasażerowie samolotu, którym kapitan Tadeusz Wrona lądował w Warszawie bez podwozia 1 listopada ubiegłego roku, wytoczą proces Boeingowi i firmie serwisującej maszynę. Podróżni cierpią bowiem na zespół stresu pourazowego, który uniemożliwia im wykonywanie lotów. Sam Boeing 767 zostanie sprzedany na części, jego właściciele doszli bowiem do wniosku, że nie opłaca się przywracać go do stanu używalności.
 

Branża przewozów autokarowych

 
1. Sindbad zwiększa częstotliwość przewozów do Holandii na liniach 6 i 6P do czterech razy w tygodniu. Autokary wyjadą w poniedziałki, środki, piątki i soboty. Ponadto linia zwiększyła częstotliwość przejazdów do Niemiec, które teraz odbywają się codziennie.
 

Branża lotnicza

 
1. EasyJet odnowił kartę win dostępnych na pokładzie swoich samolotów. W powietrzu nic nie smakuje tak, jak powinno (przez hałas, przeciążenie, zmianę ciśnienia) - linia wzięła to pod uwagę podczas doboru trunków.
 
2. Samolot OLT Express musiał lądować awaryjnie w Poznaniu po tym, jak przyrządy pokładowe zaalarmowały pilotów o usterce. Oczywiście nikomu nic się nie stało, a lądowanie przebiegło bezproblemowo, jednak jeszcze nie wiemy, dlaczego wyświetliła się informacja o awarii.
 
3. Linia Air Finland skończyła działalność. Powodem są zbyt wysokie koszty działalności - głównie stale rosnące ceny paliwa.
 
4. Kolejny dowód na to, że Polacy nie lubią jeździć do Skandynawii: tym razem SAS na wakacje kasuje połączenie Gdańsk-Sztokholm i zmniejsza częstotliwość lotów z Gdańska do Oslo.

Zobacz także: Tydzień w transporcie: 19-25 czerwca 2012
 
* * *
 
Przegląd przygotowała redakcja serwisu BiletyAutokarowe.pl, w którym kupisz bilety do Anglii, Francji, Hiszpanii i blisko 30 innych krajów europejskich.

Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Bilety Autokarowe, Podróże, Turystyka


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »