kraj:
Słowenia
autor: KLA
11-07-2012, 12:28 źródło: ŚP     komentarzy: 0

Pokój hostelu w formie celi więziennej

Pokój hostelu w formie celi więziennej, fot. Indiawest, Flickr CC

Noc za kratami w hostelu Celica w Ljubljanie

To skrzyżowanie hostelu butikowego z… więzieniem. Dwadzieścia cel zamykanych kratą, a w środku niby-prycze. Jednak ściany, zamiast sentencji wypisywanych przez desperatów, pokryte są malunkami miejscowych artystów.

Hostel Celica w Ljubljanie znajduje się 5 minut od stacji kolejowej, w otoczeniu barów i knajpek rozbrzmiewających muzyką do późnych godzin nocnych. Za 60 euro oferuje nocleg w numerowanych celach, w których największy dreszcz wywołuje masywna krata, zatrzaskująca się ze szczękiem za lokatorem.

Jest oryginalna, bo budynek w czasach gdy istniała jeszcze Jugosławia, pełnił ponurą funkcję więzienia. Wcześniej, za Cesarstwa Austro-Węgierskiego mieściły się tutaj koszary wojskowe.

W niewielkiej „jedynce” - celi jedyne naturalne światło płynie od wyraźnie poszerzonego podczas renowacji wnętrz w 2003 r., okienka pod sufitem – tak, jak na więzienie przystało.

Łóżko jednak jest tylko aluzją do pryczy – drewniany stelaż skomponowany z półką-stoliczkiem nocnym u wezgłowia to już designerska robota, choć projekt jest prosty. Obok łóżka jest lampka nocna i kontakt do podłączenia chociażby laptopa.

Zobacz także: Śladami Marzeń – Azjatyckie Smaki, Robaki i Przysmaki

Największym „hitem” są natomiast pomalowane od podłogi do sufitu ściany – właściwie wielometrowe obrazy o nostalgicznej tematyce. Obiekt wychwalają zarówno przewodniki Lonely Planet jak i Rough Guides.

Źródło: Budget Traveller

Pokój hostelu Celica w formie celi więziennej
Pokój hostelu Celica w formie celi więziennej, fot. Greta Hughson, Flickr CC


Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Atrakcja turystyczna Słowenii, Cela więzienna, Hostel Celica


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »