kraj:
Polska
autor: KLA
17-07-2012, 09:57 źródło: ŚP     komentarzy: 0

Egipt, Podróże

Egipt, Podróże, ŚwiatPodróżników

Bankrutuje kolejne biuro podróży – Africano Travel

Około 160 przebywających w Egipcie turystów będzie musiało skrócić wakacje z powodu upadku biura podróży, które ich na nie wysłało. Bankructwo jest klasycznym przykładem efektu domina, bo Africano Travel było powiązane z Alba Tour.

Wczoraj biuro Africano Travel z Poznania złożyło oświadczenie o niewypłacalności w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego. Od wczoraj też na jego stronie widnieje komunikat o zaprzestaniu działalności (strona www.africano.pl ciągle jest przeciążona).

Kłopoty Africano Travel wynikają z zeszłotygodniowego bankructwa Alba Tour, ponieważ obie firmy organizowały wspólnie loty czarterowe.

Z ponad 200 turystów Africano Travel przebywających teraz za granicą 40 ma opłacone pełne świadczenia, ale pozostali będą musieli wcześniej wrócić do kraju. Zajął się już tym Urząd Marszałkowski, który uruchomił również specjalną infolinię: (+48) 61 626 68 45 i (+48) 61 626 68 52.

Ponieważ gwarancja ubezpieczeniowa biura jest bardzo niska – wynosi zaledwie 180 tys. zł, zapewne nie pokryje wszystkich roszczeń klientów, którzy wykupili w nim wycieczki.

Prawdziwe oblężenie przeżywa Federacja Konsumentów, do której, wraz z upadkami kolejnych biur podróży, zwracają się coraz większa liczba klientów z pytaniami, czy wybranemu przez nich touroperatorowi można zaufać. Od bankructwa „Orbis Travel”, które przez dziesiątki lat było gwarancją rzetelności i bezpieczeństwa zaufanie do biur podróży systematycznie spada.

Zobacz także: Alba Tour – bankrutuje kolejne biuro podróży

Zapewne w najbliższym czasie należy spodziewać się upadków kolejnych biur powiązanych z Alba Tour.

Źródło: Onet, TTG, Alert24


Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Africano Travel, Bankructwo, Podróże


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »