kraj:
Austria
autor: Anna Kłossowska
18-08-2012, 17:32 komentarzy: 0

Nie tylko dla pań. Baśniowy świat kryształów Swarovskiego

590 luster zdobi kopułę Kryształowej Katedry. To serce Swarovski Crystal World – największej w zachodniej Austrii atrakcji turystycznej.

Wygląd fabryki Swarovskiego w Wattens, Austria

Świat Kryształów Swarovskiego znajduje się w miejscowości Wattens, na terenie zakładów produkcji kryształów ozdobnych firmy D.Swarovski&Co. To niekwestionowany, światowy lider w sektorze.

Kryształkami Swarovskiego błyszczała obcisła, seksowna sukienka Marylin Monroe, kiedy śpiewała JFK słynne Happy Birthday. Wcześniej, klapki ozdobione kryształkami Swarovskiego nosiła Judy Garland w filmie z 1939 roku „Czarownik z Krainy Oz”. To był debiut wyrobów Daniela w filmie. A wcześniej debiutował on sam – Daniel Swarovsky, syn skromnego szlifierza z Bohemii, bo odkrył potencjał tkwiący w krysztale. To było wtedy, gdy jako 21- latek trafił do Wiednia na I Międzynarodową Wystawę Elektryczną. Zobaczył wówczas maszyny wymyślone przez Thomasa Alvę Edisona i jemu podobnych geniuszy ery techniki. Po 9 latach sam dołączył do grona wynalazców, tworząc maszynę potrafiącą ciąć kryształowe kamienie z niespotykaną dotąd precyzją.

Zobacz także: Podróż w czeluści wulkanu na spotkanie z Hefajstosem

Dziś zarządzana prywatnie firma D.Swarovski&Company (zarządzana przez kolejne pokolenia Swarovskich), generuje rocznie 1,7 mld zysku, zatrudnia 3400 pracowników i ciągle się rozrasta, podążając sprawnie za nowymi trendami i modami. Można je prześledzić w fascynującym, jedynym w swoim rodzaju, interaktywnym muzeum w Wattens, do którego wchodzi się nietypowo – poprzez paszczę tyrolskiego potwora, jakiego wizerunek zdobi sztuczne wzgórze kryjące Swarovski Crystal World. Sielski, alpejski krajobraz Tyrolu czyni tę wycieczkę jeszcze przyjemniejszą.

Źródło: własne, Swarovski Kristallwelten


Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Atrakcje turystyczne, Muzeum, Swarovski


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »