kraj:
Chiny
autor: KLA
23-08-2012, 20:36 komentarzy: 0

Hongkong zbombardowany… włóczką, albo babciny design

Ubrała już we włóczkowe, wzorzyste ubranka most Williamsburg w Nowym Jorku, hotele w Los Angeles i autobus w mieście Meksyk. Teraz wyruszyła ze swoją niecodzienną instalacją-wełnianym graffitti do Honkongu.

Magda Sayeg

Urodzona w Houston w Teksasie Magda Sayeg, bo o niej mowa jest 38-letnią designerką, twórczynią trendu „yarn bombing”. W dowolnym tłumaczeniu oznacza to bombardowanie przędzą. Ideą przewodnią jest upiększanie przestrzeni miejskiej, która jawi się autorce jako brzydka, nieprzyjazna człowiekowi.

Schody ozdobione włóczką
Schody ozdobione włóczką przez Magda Sayeg, fot. JAM Project, Flickr CC

W ten sposób zbliża się niejako do sztuki graficiarzy, z tym, że jej narzędziem pracy nie jest spray tylko włóczka. Za jej pomocą, z wykorzystaniem szydełka, drutów lub warsztatu tkackiego tworzy nowe, bajecznie kolorowe opakowania, dla wybranych elementów miejskiej przestrzeni. Przypominają one kaftaniki wykonywane ongiś przez babcie dla wnuków.

Magda Sayeg - Płot
Płot ozdobiony włóczką przez Magda Sayeg, fot. nycstreets, Flickr CC

Sayeg rozpoczęła karierę w 2005 roku, kiedy wykonała włóczkowe „ubranko” dla klamki we własnym butiku. Potem przyszły większe projekty, jak zrobienie ubrania-pokrowca dla autobusu w stolicy Meksyku.

Zobacz także: Facekini – maska kryjąca twarz hitem na chińskich plażach

Teraz pracuje z całym zespołem, a jej rola ogranicza się do stworzenia projektu. W Hongkongu, przy wsparciu lokalnych rzemieślników i studentów ubrała we włóczkę centrum handlowe Langham Place.

Źródło: CNN GO


Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Ciekawostki turystyczne, Magda Sayeg, Podróże, Włóczka


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »