kraj:
Austria
24-08-2012, 10:40 źródło: Inf. Pras.     komentarzy: 0

Theater Brett

Theater Brett, fot. Sommerkarussell 2011 © Theater Brett

Letnia karuzela teatralna w Wiedniu 19.08 – 02.09.2012

Letnia karuzela teatralna w Wiedniu to dwutygodniowy cykl spotkań i warsztatów dla młodych twórców teatralnych pochodzących z krajów Europy Środkowo-Wschodniej m.in. z Polski, Słowacji, Węgier, Czech i Austrii. Pomimo barier i różnic językowych, kulturowych i emocjonalnych młodzi studenci reżyserii, scenografii, muzyki czy aktorstwa pracują w czasie wakacji nad spektaklem, który zostanie przedstawiony wiedeńskiej publiczności na zakończenie warsztatów tj. od 30.08 do 01.09.2012 r.

W  ósmej edycji wiedeńskich letnich warsztatów teatralnych udział bierze dwóch studentów Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu: Jan Hussakowski (ur. w 1991 r. w Łodzi)  i Przemysław Furdak (ur. w  1990 r. w Zielonej Górze).

Wraz z innymi uczestnikami tego międzynarodowego spotkania studentów sztuki aktorskiej zaprezentują oni spektakl „Pokonanie ciszy” przygotowywanego w wiedeńskim Teatrze Brett. Pod kierunkiem Niki Brettschneider, aktorki i wykładowcy na wydziale aktorskim Akademii im. Janáčka w Brnie, powstaje spektakl wynikający ze wspólnych improwizacji oraz wykorzystujący autobiograficzne doświadczenia uczestników, ich poszukiwania i odkrycia, nadzieje i rozczarowania.

Zobacz także: Finał wiedeńskiego Festiwalu Tańca Współczesnego ImPulsTanz 2012

30.08- 01.09.2012, Theater Brett, Münzwardeingasse 2, 1060 Wiedeń
 

Theater Brett
fot. Sommerkarussell 2011 © Theater Brett


Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Ciekawostki ze świata, Letnie warsztaty, Teatr, Theater Brett


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »