kraj:
Polska
autor: KLA
04-09-2012, 23:21 komentarzy: 0

brak opisu

, fot. Świat Podróżników

Upadło biuro podróży Filiz. To już dziesiąte w tym roku…

Nawet o 70% tańsze wycieczki sprzedawało w ostatnich miesiącach biuro podróży Filiz z Warszawy. Dziś na swojej stronie internetowej ogłosiło upadłość.

Na tej samej stronie możemy przeczytać, że Touroperator & Biuro podróży Filiz działa od 15 lat, w tym od 2004 roku na rynku polskim. Specjalizuje się z organizowanych przez siebie wyjazdach do Turcji, tworząc programy wycieczkowe, „które odpowiadają najbardziej wymagającym klientom”. Za pośrednictwem biura można też wykupić pobyt w hotelu, bilet lotniczy lub ubezpieczenie.

Właścicielem biura jest, czy też raczej był, Ergun Basdemir, obywatel Turcji. Był – nie tylko dlatego, że biuro już nie istnieje, ale, jak podaje Rzeczpospolita, 30 lipca zostało sprzedane obywatelce Bułgarii. Cytowana wicedyrektor departamentu turystyki mazowieckiego urzędu marszałkowskiego Izabela Stelmańska nie podaje nazwiska.

Zobacz także: Dziewiąte biuro podróży upada: Summerelse - 500 klientów poza Polską

Biuro na szczęście pozostawiło za granicą tylko dwóch turystów, którzy nie będą musieli skracać urlopu, bo wszelkie koszty ich pobytu w Turcji zostały przez biuro pokryte. Gorzej ze 1500 osobami, które wykupiły dopiero wycieczki. Biuro ma gwarancję na 231 tysięcy złotych. Filiz sprzedawał swoją ofertę za pośrednictwem Groupona.

Źródło: TVP, Rzeczpospolita Turystyka on-line, GW.
 


Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Bankructwo, Biuro podróży, Filiz, Turystyka, Upadłość


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »