kraj:
Norwegia
autor: KLA
15-09-2012, 10:16 komentarzy: 0

Norwegia się promuje: Festiwal kraju fiordów i trolli.

20 października br. w trakcie 1. edycji festiwalu „Norwegia. Łowcy przygód” w warszawskim Kinie Luna odbędzie się premiera „Adventure hunter”, pierwszego polskiego filmu promocyjnego o Norwegii.

Krajobraz w Norwegii, fiord rano Krajobraz w Norwegii, fiord rano

Film jest rejestracją przygód blogera Bartka Sobczaka i jego dziewczyny Natalii, którzy wygrali konkurs Visit Norway. W ramach nagrody mogli zrealizować swoje marzenia o wyprawie do Norwegii, a ich przygody były rejestrowane przez polskich dokumentalistów: Mikołaja Molendę i Kubę Pietrzaka.

Oto trailer:Można go też obejrzeć na stronie Festiwalu www.festiwalnorweski.pl. A z dokładną relacją z podróży blogerów można się zapoznać na stronie www.norwegofil.pl.


Zobacz piękne zdjęcia z Norwegii

 

Podczas samego festiwalu będzie można posłuchać opowieści podróżników, którzy poznawali Norwegię w mniej typowy sposób: na rowerach, kajakiem, nurkując czy też wspinając się na najwyższy szczyt Spitsbergenu. I tak trzy kobiety Agnieszka Siejka, Katarzyna Siekierzyńska i Ewa Grewlin przybliżą swoją podróż przez Arktykę (każda z pań miała po 60 kg ekwipunku), która trwała 17 dni i pozwoliła na pokonanie 150 km. Z kolei Ewa Bełdowska podzieli się wrażeniami z kajakowania po fiordach. Aleksander Ostasz zaś opowie o niezwykłej wyprawie nurkowej na Lofoty. Każda z prelekcji połączona będzie z pokazem slajdów. Oczywiście to tylko wybrane punkty bardzo bogatego programu.

Zobacz relację z podróży z Norwegii: Norweska przygoda

Źródło: Visitnorway
 


Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Festiwal, Fiordów i trolli, Podróże, Turystyka


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »