kraj:
Polska
autor: Anna Kłossowska
15-09-2012, 13:00 źródło: Świat Podróżników     komentarzy: 0

Dinner in the Sky, Warszawa

Dinner in the Sky, Warszawa, fot. Jacek A. Kwiatkowski

Dinner in the Sky. Warszawa z adrenaliną dla odważnych

Przez cały weekend warszawiacy i przyjezdni mogą oglądać stolicę z nietypowej perspektywy – jedząc obiad lub popijając drinka w chmurach. Dziennikarka „Świata Podróżników” też przeżyła tę niezwykłą przygodę.

Dinner in the sky to inicjatywa firmy eventowej WyjatkowyPrezent.pl, która w ten sposób świętuje swoje piąte urodziny w samym centrum stolicy. Tutaj, na ulicy Senatorskiej, przy Pałacu Prymasowskim stoi gigantyczny dźwig, który unosi w górę, na wysokość 50 metrów metalowy stół otoczony 22 fotelami lotniczymi. Każdy z uczestników jazdy w chmury zostaje przypięty mocno pasami. Pośrodku stołu jest przestrzeń dla kucharzy, którzy na oczach gości przygotowują posiłek.

Nam, dziennikarzom różnych redakcji zaproszonym na Dinner in the Sky, zaserwowano obiad złożony z przystawki i jednego dania (krucha babeczka ze szpinakiem i konfiturą z czerwonej cebuli oraz kurczaka z patatami). Kuchenny staff, mimo wysokości, sprawnie podsmażał składniki na patelniach, serwował wodę i wino.

Ponieważ każdy z foteli przytwierdzonych do stołu obraca się na boki i rozkłada do tyłu do pozycji leżącej, można było oglądać Warszawę z zupełnie innej perspektywy. Ta wysokość bowiem sprawiała, że znajdowaliśmy się wysoko nad dachami Starego Miasta – bez przeszkód oglądając zarówno lewobrzeżną, jak i prawobrzeżną część miasta. Przed słońcem (ale i ewentualnym deszczem) chroni zamontowany nad stołem, szklany dach. Całość zaś delikatnie rotuje, więc co kilka minut można było podziwiać inne widoki. Oczywiście jest to wyzwanie dla odważnych, bo między fotelami nie ma żadnej podłogi tylko 50-metrowa otchłań.

Dinner in the Sky, Warszawa
Nasza redaktorka Anna Kłossowska - w tle Zamek Królewski w Warszawie, Dinner in the Sky, Warszawa, fot. Jacek A. Kwiatkowski

Dinner in the Sky nie jest tanią propozycją, bo kosztuje 289 zł (płacimy za obiad i 40 minut na wysokości). Jest też opcja podniebnego koktajlu za 169 złotych,  (kwadrans w górze), śniadania  za sto złotych więcej. Za 4-daniową kolację, podczas której podziwia się Warsaw by Night trzeba wyłożyć prawie 400 złotych.

Gdzie jest Dinner in the Sky?  Senatorska 13, Warszawa, Polska, Zobacz na mapie

Dinner in the Sky, Warszawa
Dinner in the Sky, Warszawa, fot. Jacek A. Kwiatkowski

Zobacz także: Mosty nie dla lękliwych: Aiguille du Midi

Firma WyjątkowyPrezent.pl ma ponad 600 pomysłów na uszczęśliwienie drugiej połówki, członka rodziny czy przyjaciół. Wśród nich chyba najciekawsze to te spod znaku przygody z duuużą dozą adrenaliny: lot balonem, nurkowanie czy Fly Board. Nie należy się dziwić zważywszy na to, że szef firmy, Jakub Matuszewski od lat uprawia bardzo aktywną turystykę i ma kilka licencji w zanadrzu.


Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Ciekawostki turystyczne, Dinner in the Sky, Warszawa


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »