kraj:
Cypr
autor: KLA
25-09-2012, 14:49 komentarzy: 0

Cypr: Festiwal wina, chleba i dzień niepodległości

1 października to Cypryjski Dzień Niepodległości, czczony w stolicy paradą wojskową. Osoby, które przyjadą na początku tego miesiąca na wyspę, nie będą narzekać na brak wrażeń.

Festiwal Średniowieczny Cypr

Również 1 października w Larnace będzie mieć miejsce „9. Doroczny Festiwal Tradycji i Kultury”. To doskonała okazja do skosztowania lokalnych wyrobów: serów, domowych makaronów, ciastek i słodyczy, miodu oraz złowionych ryb,  poznania lokalnego rzemiosła i ich zakupu. Impreza odbywa się w Zygi, wiosce rybackiej położonej w południowej części Cypru, pomiędzy Limassol a Larnaką (władze miejskie zapewniają bezpłatny transport autokarowy z Larnaki i Nikozji).

6 października w Nikozji, na placu Faneromeni odbędzie się „Festival Artou”, czyli Festiwal Chleba (godz. 11-15). Każdy chętny będzie mógł wziąć udział w publicznym wypieku pieczywa według cypryjskiej receptury, a także, później, skosztować gotowy produkt. Jest to okazja do podejrzenia lokalnego folkloru i posłuchania ludowej muzyki. Przewidziano atrakcje dla najmłodszych i degustację innych przysmaków (za darmo!).

Limassol aż do 15 listopada tętnić będzie wydarzeniami trwającego od początku lata „Festiwalu Morza” – propozycji jest tak wiele, że trzeba zajrzeć na stronę imprezy: www.lanitisfoundation.org. Przewidziano również w tym czasie wiele koncertów muzycznych i spektakli tanecznych. Władze miejskie kurortu proponują też darmowe spacery z przewodnikiem w każdy poniedziałek od godziny 10 (punkt zbiórki biuro Cypryjskiej Organizacji Turystycznej przy ulicy 142 Agiou Andreou).

Podobne spacery proponują też lokalne organizacje turystyczne innych miast. Na odbywający się w wiosce Koilani 7 października br. „Doroczny Festiwal Winogron i Wina” w górach Troodos bezpłatny transport z Limassol zapewnia lokalna organizacja turystyczna. Na miejscu nie tylko zaplanowano degustację wina, ale i prezentację lokalnego rzemiosła oraz bogaty program artystyczny. Wyjazd o godzinie 9 rano, a powrót ok. 16.30.

Z kolei Laranakę można zwiedzać na bardzo nietypowych, trójkołowych rowerach.

Zobacz także: 10 najpiękniejszych wysp Europy - Cypr

Amatorów kuchni zachęci „Cooking Event”, darmowa impreza w ośrodku Nissi Beach Resort w Ayia Napa, podczas której renomowani szefowie kuchni przygotują dania z lokalnych produktów. Odbędzie się ona 6 października. Dzień później w średniowiecznym klasztorze tego słynącego z piaszczystych plaż kurortu odbędzie się „7. Festiwal Średniowieczny”. Połykacze ognia, szczudlarze w maskach przypominających weneckie z czasów karnawału, pokazy tańców z epoki w cieniu przebiegającego obok, imponującego, rzymskiego akweduktu robią niesamowite wrażenie.

Źródło: visitcyprus.com, cyprusevents.info

 


Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Atrakcje turystyczne, Ayia Napa, Festiwal, Laranaka, Limassol, Turystyka


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »