kraj:
Francja
autor: KLA
25-09-2012, 08:51 komentarzy: 1

Desenie na śniegu. Oryginalne dzieła sztuki na francuskich stokach

Wystarczy mu tylko para rakiet śnieżnych i pokryty świeżym, białym puchem górski stok. No i przede wszystkim wyobraźnia i czas. Dużo czasu. 54-letni Simon Beck już od lat tworzy na śniegu rewelacyjne acz nietrwałe dzieła sztuki.

Desenie na śniegu

Wydawać by się mogło, że taką sztukę może stworzyć każdy. Bo to zwykłe deptanie śniegu. Ale wcale tak nie jest. Anglik Simon Beck, który od lat pracuje we francuskich Alpach opracowując mapy dla orienteeringu (jest to grupa dyscyplin którą łączy element poszukiwania szczegółów terenu - punktów kontrolnych, zaznaczonych na mapie - najbardziej popularną formą orienteeringu jest bieg na orientację) swoje desenie planuje i realizuje z perfekcyjną dokładnością. Są tak idealne, że wydają się zrobione przez maszynę.


Simon Beck's SnowArt /Facebook

To geometryczne, mające wiele metrów średnicy wzory, które najlepiej widać z powietrza albo ze szczytu. Większość prac powstaje w ośrodku narciarskim Les Arcs, gdzie Beck ma swoje mieszkanie i gdzie spędza większość sezonu zimowego.

O szczegółach swojej artystycznej działalności opowiada na stworzonej przez siebie na Facebooku stronie: Simon Beck’s Snow Art www.facebook.com/snowart8848. Osobom pytającym się, dlaczego w ten sposób „marnuje” czas zamiast jeździć na nartach odpowiada, że poprzez swoje dzieła pragnie zwrócić uwagę innych ludzi na piękno i ogromny potencjał twórczy tkwiące w samej naturze.

Źródło: News.com.au


Simon Beck's SnowArt /Facebook

Zobacz także: Mosty nie dla lękliwych: Aiguille du Midi
 


Simon Beck's SnowArt /Facebook


Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Ciekawostki turystyczne, Desenie na śniegu, Dzieła sztuki, Simon Beck


reklamy:

Komentarze

salander (111), 25-09-2012 09:58

Podróże bliskie i dalekie.
Niesamowite! Ile trzeba mieć cierpliwości do tego.


Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »