kraj:
Szwajcaria
autor: KLA
25-09-2012, 17:33 komentarzy: 0

Jak pokonać jet lag? – Pomoże Ci „Strusiowa Poduszka”

Przypomina z daleka hełmofon czołgisty albo głowę ufoludka, ale pełni funkcję… poduszki. Zgodnie z założeniem jej twórców ma pozwolić na zresetowanie się po jet lagu.

Ostrich Pillow, Strusiowa Poduszka

Poduszkę wymyślili designerzy ze studia designersko-architektonicznego Kawamura-Kanjavian, mającego swoje biura w Madrycie i Lozannie. Postanowili przyjść z pomocą podróżnym cierpiącym na jet lag, zespół nagłej zmiany strefy czasowej.

Dołącz do nas na Facebooku

Poduszka została wykonana z miękkiego, dźwiękoszczelnego materiału. Zakrywa całą twarz z wyjątkiem miejsca na włożenie w nią głowy, otworu na usta i dwóch otworów powyżej uszu, w jakie można włożyć dłonie, aby poduszkę zdejmować. Można w niej spać w każdym warunkach, zarówno w samolocie jak i na lotnisku, w pociągu, na dworcu kolejowym, bo do odpoczywającego nie docierają żadne dźwięki.

Zobacz także: Pudełko do spania

Nazwa poduszki też jest oryginalna, bo skojarzenie z głową strusia jest raczej dalekie. Na razie o poduszce jako ciekawostce rozpisują się turystyczne media – czy jednak się przyjmie? Jej wadą jest to, co równocześnie stanowi największy atut – wyłączenie się z rzeczywistości może kosztować turystę utratę bagażu, dokumentów, a nawet być groźne dla niego samego.

Źródła: Trendhunter, The Telegraph - Travel, Cnet

Ostrich Pillow, Strusiowa Poduszka
Ostrich Pillow, Strusiowa Poduszka, telegraph.co.uk, fot. Kawamura Ganjavian


Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Ostrich Pillow, Podróże, Strusiowa Poduszka, Turysta


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »