kraj:
Rosja
24-04-2012, 11:28 źródło: Materiały Prasowe     komentarzy: 0

Pudełko do spania

Pudełko do spania, Inf.prasowa

Pudełko do spania

Wymyślono już hotele podwodne, w wieżach ciśnień, czy na pokładzie dźwigu portowego, wszystkie nietuzinkowe, budzące zachwyt i uśmiech. Teraz czas na Sleep Boxy.

Architekci zajmujący się projektowaniem hoteli ciągle nas zaskakują, Japończycy wymyślili hotel kapsułowy, którego pokój stanowi kabina w kształcie prostokąta o wymiarach 2,2m x 1m x 0,8 m. Wymyślono także hotele podwodne, w wieżach ciśnień, czy na pokładzie dźwigu portowego, wszystkie nietuzinkowe, budzące zachwyt i uśmiech.

Dołącz do nas na Facebooku

Okazuje się, że również Rosja zapragnęła mieć swój wyjątkowy hotel. Zapaleni architekci grupy ArchGroup, postanowili zmieścić wszelkie niezbędne elementy pokoju hotelowego na jak najmniejszej powierzchni, tak by hotel mógł być przemieszczany. Młodzi Rosjanie zbudowali więc pudełko do spania, które nazwali Sleep box. Ich szalony hotel ma zaledwie 8 metrów kwadratowych i dwa metry wysokości. Wewnątrz zmieściły się dwa łóżka ułożone jedno nad drugim, coś na kształt sypialnego wagonu w pociągu oraz minimum mebli i lampa do czytania.

Przed spojrzeniami wścibskich przechodniów lokatorów chronią okienne żaluzje, rosyjscy architekci planują również wersję luksusową Sleep boxa, gdzie w standardzie pojawi się telewizor LCD oraz bezprzewodowy Internet. Na początku stycznia powstała również wersja dla trzech osób z ogrzewaniem, który może stać na powietrzu. Przeznaczeniem hotelu Sleep box jest zapewnienie noclegu na przykład na lotnisku, na dworcu kolejowych, czy w dużym biurowcu.

Pierwszym nabywcą wyjątkowych Sleep boxów był rosyjski port lotniczy Szeremietiewo w Moskwie. Rosnące zainteresowanie przyciągnęło również inwestorów z lotniska w Dubaju, jak donoszą instruktorzy pudełka port zamówił ponad 100 sztuk. Rosjanie wiedzą jak się chwalić, w celach promocyjnych w Moskwie ma postać hostel zbudowany z kilkudziesięciu Sleep boxów.

Kompaktowe pudełko, pełniące funkcję hotelu dostępny jest w kilku cenach w zależności od wersji wyposażenia, najtańsza podstawowa opcja kosztuje 7,3 tysiąca euro za sztukę. Co istotne moduł został tak zaprojektowany, aby każdy mógł go samodzielnie złożyć, takim sam patent wykorzystuje sklep meblowy Ikea, cieszący się ogromną popularnością na całym świecie. Sami producenci Sleep boxa twierdzą, że montaż jest banalnie prosty. Jak twierdzą Rosjanie, inwestycja zwraca się bardzo szybko, bo już po 9 miesiącach eksploatacji.

Jak widać na całym świecie będzie można znaleźć hotele w pudełkach pochodzące zza Uralu.


Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Podróże, Pudełko do spania


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »