kraj:
Japonia
autor: KLA
26-09-2012, 08:29 komentarzy: 0

Okinawa ma stać się najbezpieczniejszą destynacją turystyczną Japonii

Po ataku najpotężniejszego od dziesięcioleci tajfunu Bolaven w sierpniu tego roku, władze japońskiej wyspy uruchomiły specjalny plan wczesnego ostrzegania. Zależy im, aby na Okinawie turyści czuli się bezpiecznie.

Wyspa Tokashiki, Okinawa, Japonia Wyspa Tokashiki, Okinawa, Japonia

Archipelag Wysp Okinawa stanowi część archipelagu Wysp Ryūkyū położonego na Oceanie Spokojnym.  Jedną z nich jest wyspa o nazwie Okinawa, znana jako kolebka karate. To turystyczny raj – piaszczyste plaże, szmaragdowe morze, rafy koralowe. I luksusowe ośrodki wczasowe.

Niestety jest to rejon częstych kataklizmów – trzęsień ziemi, tajfunów, tsunami, co odstrasza przyjezdnych. Dlatego miejscowe władze podjęły zdecydowane działania wdrażając trzyletni plan, aby ograniczyć skutki przyszłych katastrof naturalnych.

Wyspa Taketomi, Okinawa, Japonia
Wyspa Taketomi, Okinawa, Japonia

Każdy hotel ma mieć zatem własny system zarządzania kryzysowego, który zostanie uruchomiony w momencie katastrofy. Obowiązkowe zostało wyraźne oznaczenie dróg ewakuacyjnych we wszystkich obiektach noclegowych, a personel jest specjalnie szkolony na tę okoliczność (również pod kątem językowym). W każdym pokoju znajduje się instrukcja postępowania w przypadku kataklizmu (w języku japońskim i angielskim).

Gdzie jest Okinawa? Japonia, Zobacz na mapie

Specjalny komunikat (po japońsku, angielsku, mandaryńsku i koreańsku) i sygnał alarmowy zostanie przesłany na telefony i smartfony tych ich posiadaczy, którzy wcześniej załadują odpowiednie aplikacje lub zgłoszą swój numer. Taka sama informacja zostanie przesłana też do ratowników na plażach i recepcji hotelowych, aby mogli podjąć natychmiastowe działania zapobiegające tragedii.

Źródło: e Travel Blackboard, Okinawa Story

Zobacz także: Japonia: Podróż w symulatorze lokomotywy i kokpitu samolotu

Wyspa Iriomote Jima, Okinawa, Japonia
Wyspa Iriomote Jima, Okinawa, Japonia


Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Bezpieczeństwo, Japonia, Kraj Wiśni, Okinawa, Tajfun, Turystyka, Wyspa


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »