kraj:
Polska
autor: KLA
29-09-2012, 16:41 źródło: Inf. Pras.     komentarzy: 0

X edycja konkursu na najlepszy produkt turystyczny

Certyfikaty polskiej organizacji turystycznej 2012. Kapituła tegorocznego Konkursu przyznała najlepszym produktom turystycznym 10 Certyfikatów Polskiej Organizacji Turystycznej oraz 3 wyróżnienia a z 9 kandydatów zgłoszonych do Złotego Certyfikatu nominowała 4 produkty.

Certyfikaty polskiej organizacji turystycznej 2012 - Rozdanie Certyfikaty polskiej organizacji turystycznej 2012 - Rozdanie , Inf. Pras.

Konkurs na Najlepszy Produkt Turystyczny Polskiej Organizacji Turystycznej jest odpowiedzią na zachodzące cały czas zmiany w turystyce i coraz większy wzrost świadomości potrzeby podnoszenia atrakcyjności i konkurencyjności oferty turystycznej. Wprowadzenie w 2008 roku Złotego Certyfikatu dla produktu o najwyższej jakości było położeniem nacisku na nie tylko na kreowanie produktu turystycznego przynoszącego korzyści turyście i przyczyniającego się do poszerzania i różnicowania oferty turystycznej ale także na długofalową strategię działań i ciągłość oferty turystycznej.

Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej to nagroda dla wyjątkowych i atrakcyjnych Produktów Turystycznych w Polsce. Certyfikat jest nadawany tylko nowatorskim i przyjaznym turystom miejscom, obiektom, imprezom oraz przedsięwzięciom realizowanym na poziomie regionalnym i lokalnym. Konkurs tworzy pewnego rodzaju rywalizację, która jest rozumiana jako pozytywna konkurencja w celu podnoszenia jakości produktów turystycznych w regionie

Wszystkie certyfikowane produkty zostają objęte programem promocyjnym Polskiej Organizacji Turystycznej. Z kolei zdobywca Złotego Certyfikatu - programem specjalnym, którym jest sfinansowana przez Polską Organizację Turystyczną profesjonalna kampania promocyjna. Do tej pory Złoty Certyfikat otrzymali: Szlak Zabytków Techniki Województwa Śląskiego, Kanał Augustowski-Szlak Papieski, Łódzka Manufaktura Festiwal Przystanek Woodstock.
 

Laureaci X edycji Konkursu na Najlepszy produkt Turystyczny 2012

Certyfikaty
 

ŚLADEM EUROPEJSKIEJ TOŻSAMOŚCI KRAKOWA - szlak turystyczny po Podziemiach Rynku Głównego

Wystawa nosząca tytuł „Śladami europejskiej tożsamości Krakowa” jest  multimedialnym widowiskiem, podróżą w czasie gdzie zwiedzający mogą nie tylko zobaczyć, ale i dotknąć historii z początków legendarnego miasta. Wszystko to w pierwszym w Polsce i unikatowym w skali światowej podziemnym muzeum.
 

TRASA TURYSTYCZNA W KOPALNI SOLI BOCHNIA WZBOGACONA O PODZIEMNĄ EKSPOZYCJĘ MULTIMEDIALNĄ

Innowacyjna w skali Europy Środkowej ekspozycja multimedialna w Kopalni Soli w Bochni to projekt, który za pomocą nowoczesnych technik multimedialnych przedstawia historię, rozwój techniki górniczej a także podziemne żywioły, z jakimi zmagali się pracujący pod ziemią górnicy. Na trasie przygotowano słuchowiska przestrzenne, animacje, interaktywne prezentacje oraz gry tematyczne.
 

KOMPLEKS TERMALNO – NARCIARSKI BANIA

Kompleks ulokowany w samym centrum Białki Tatrzańskiej, podhalańskiej mekki miłośników sportów zimowych i górskich wędrówek. Oferuje gościom całoroczne kompleksowe usługi wypoczynkowe obejmujące, m. in. nocleg, wyżywienie, baseny termalne i stoki narciarskie.
 

ŚWIĘTOKRZYSKI SZLAK ARCHEOGEOLOGICZNY

Góry Świętokrzyskie są wyjątkowym miejscem na mapie geologicznej Polski, zapewniają wiele malowniczych i powszechnie dotąd nieznanych miejsc. Szlak we właściwym sobie porządku prowadzi turystę przez atrakcyjne krajobrazy naturalne oraz turystyczne obiekty, nawiązujące do idei szlaku.
 

UNIEJÓW – PIERWSZE W POLSCE UZDROWISKO TERMALNE

Uniejów Pierwsze w Polsce Uzdrowisko Termalne jest miejscem kuracji, regeneracji, odnowy biologicznej, zabawy i relaksu.

Główną atrakcją uzdrowiska jest oparcie jego działalności o wykorzystanie jednych z nielicznych w kraju eksploatowanych zasobów wód geotermalnych o temperaturze 68 C° wydobywanych z głębokości 2000 m.
 

Podziemna Trasa Turystyczna w Rzeszowie

Podziemna Trasa Turystyczna w Rzeszowie przebiega pod kamienicami i płytą rzeszowskiego Rynku kryjąc w sobie liczne atrakcje i tajemnice. Można w niej spotkać relikty średniowiecznych murów, ślady pożarów, nadgryzione zębem czasu pozostałości żelaznych krat i zawiasów. Atrakcyjności piwnic dopełnia ekspozycja historyczno-edukacyjna na którą składają się m.in. repliki zbroi rycerskich, broni i przedmiotów codziennego użytku
 

Wyspa Młyńska Wyspą Kultury

 

 Wyspa Młyńska to zielona enklawa  centrum Bydgoszczy otoczona wodami rzeki Brdy. Jej obszar o powierzchni 6,5ha stanowi unikatowy układ przestrzenno-kajobrazowy objęty w całości ochroną konserwatorską.

Do dziś zachowała historyczny, przemysłowy charakter z zabytkowymi spichrzami, młynami, elektrownią wodną, budynkami administracyjno-mieszkalnymi.
 

MIASTECZKO TWINPIGS - WESTERNOWY PARK ROZRYWKI W ŻORACH

Twinpigs to unikalny w skali województwa śląskiego obiekt, osadzony w westernowym klimacie. To nie tylko kowbojskie Miasteczko, ale przede wszystkim rodzinny park rozrywki z licznymi atrakcjami. To miejsce do spędzenia wolnego czasu i dobrej zabawy przez cały rok.
 

CARNAVAL SZTUK-MISTRZÓW

Carnaval Sztuk-Mistrzów w Lublinie to święto nowego cyklu, teatru i sztuki alternatywnej. To czas jedynych w swoim rodzaju przedstawień i mrożących krew w żyłach pokazów zręczności i sprawności.  Jego idea wywodzi się z wielowiekowej tradycji społecznej wspólnego świętowania, karnawału oraz postaci Sztukmistrza z Lublina- ikony rozpoznawalnej na całym świecie.
 

Szlak Piastowski

 

Szlak Piastowski to najstarszy i najgłębiej tkwiący w naszej świadomości szlak turystyczny na terenie Polski. Jest to szlak turystyczny o niepowtarzalnych walorach historycznych i edukacyjnych zlokalizowany na obszarze dwóch województw – wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego.
 


 

Wyróżnienia
 

IMPREZA PROMUJĄCA REGION „SABAT CZAROWNIC”

"Sabat Czarownic" – to markowy produkt turystyczny Województwa Świętokrzyskiego w kategorii wydarzenia. Jest to cykliczna impreza oraz widowisko telewizyjne z monumentalną oprawą scenograficzną i plejadą gwiazd polskiej sceny muzycznej. Impreza nawiązuje do prasłowiańskich legend o Łysej Górze i świętokrzyskich tradycji.
 

ZŁOTA KRAINA PSTRĄGA

 

Złota Kraina Pstrąga to magiczne miejsce w gminie Janów na Jurze Krakowsko–Częstochowskiej.

 Jest tutaj wszystko co zapewnia wspaniały wypoczynek, a  więc; przepiękne lasy, krystalicznie czysta woda, malownicze ostańce o fantastycznych kształtach,  świeże pachnące żywicą  powietrze  oraz  niezapomniane krajobrazy  jurajskie.
 

KULINARNE IMPREZY REGIONALNE CZYLI DZIEDZICTWO KULINARNE WARMIA MAZURY POWIŚLE

Produkt turystyczny składający się z cyklu wydarzeń opartych na bezpośrednim kontakcie z odbiorcą/konsumentem, mający na celu przybliżyć tradycje kuchni regionalnej Warmii, Mazur oraz Powiśla, przy jednoczesnym promowaniu żywności opartej na surowcach pochodzenia lokalnego.
 

 

Nominacje do Złotego Certyfikatu
 

 

CENTRUM SŁOWIAN I WIKINGÓW

 

„Centrum Słowian i Wikingów” to miejsce, które charakteryzuje się tym, iż można zwiedzać je aktywnie, wszystkiego dotykać, siadać na „historycznych” krzesłach, położyć się na łóżku lub samodzielnie wypróbować narzędzia rzemieślnicze. Chaty i ich wyposażenie oraz warsztaty rzemieślnicze na których wykonywane są repliki i stylizacje przedmiotów codziennego użytku są udostępniane zwiedzającym.
 

JuraPark KRASIEJÓW

 

JuraPark to produkt turystyczny, w którym udało połączyć się zabawę z edukacją. Główną ideą JuraParku jest popularyzacja wiedzy z dziedziny paleontologii poprzez wierne odwzorowanie świata prehistorycznych stworzeń.
 

Szlak Orlich Gniazd

 

Szlak Orlich Gniazd to trasa turystyczna, przebiegająca przez cały teren Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej, pokazująca największe jej walory i atrakcje turystyczne i jednocześnie propagująca aktywny tryb spędzania wolnego czasu podczas wycieczek pieszych, rowerowych, konnych, wspinaczki czy penetracji jaskiń.
 

SZLAK ARCHITEKTURY DREWNIANEJ W MAŁOPOLSCE

 

Szlak Architektury Drewnianej – samochodowy szlak turystyczny, składający się z 251 unikatowych obiektów budownictwa drewnianego: malowniczych kościołów, dzwonnic, cerkwi, staropolskich dworów, drewnianych willi, a także skansenów oraz zabudowy wiejskiej i małomiasteczkowej.
 


Zobacz także: Portugalia nagradza ITAKĘ - TT Warsaw 2012


Laureat Złotego Certyfikatu
 

Szlak Orlich Gniazd

Szlak Orlich Gniazd to trasa turystyczna, przebiegająca przez cały teren Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej, pokazująca największe jej walory i atrakcje turystyczne i jednocześnie propagująca aktywny tryb spędzania wolnego czasu podczas wycieczek pieszych, rowerowych, konnych, wspinaczki czy penetracji jaskiń.


Patronat medialny nad Konkursem objął miesięcznik PODRÓŻE i RADIO PIN


Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: 2012, Certyfikaty, Polska organizacja turystyczna, POT, Rozdanie, Turystyka


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »