kraj:
Czarnogóra
30-09-2012, 18:55 źródło: Inf. Pras.     komentarzy: 0

Bałkany. Odkryj piękno Czarnogóry

Południowa Europa jest miejscem godnym odwiedzenia, wielu przybywających tam inspiruje i zachwyca. W szczególności państwo położone na wybrzeżu Morza Adriatyckiego czyli Czarnogóra. Tam oczaruje Państwa przede wszystkim niesamowita przyroda. Będziecie Państwo mogli bowiem podziwiać widoki monumentalnych gór pośród bujnej roślinności w otoczeniu nieskazitelnego błękitu wód Adriatyku. Natura jakiej próżno szukać gdzie indziej jest oczywiście tylko jedną z wielu atrakcji, dla których warto odwiedzić Czarnogórę.

Panorama na miejscowość wypoczynkową - Budva, Czarnogóra Panorama na miejscowość wypoczynkową - Budva, Czarnogóra

A dotrzeć tutaj nietrudno. Można wybrać się w podróż autobusem lub samochodem, a także z przesiadką dotrzeć do tego państwa samolotem. Jakikolwiek sposób transportu by obrać Czarnogóra na pewno wynagrodzi trudy podróży i zadowoli zarówno poszukiwaczy wrażeń, rozrywek, jak i wrażliwych na piękno estetów.

Czarnogóra to miejsce gdzie przez ponad 200 dni świeci słońce, zaś sezon kąpieliskowy trwa tam nawet 180 dni. Latem państwo odwiedza najwięcej turytów, wtedy też kąpiele morskie są najprzyjemniejsze. Miesiące jesienne są doskonałe zaś do zwiedzania tego ciekawego kraju. Niezależnie więc kiedy wybierzecie się Państwo do Czarnogóry zawsze czeka tam wiele atrakcji i interesujących miejsc wartych zobaczenia. Budva to miasto, które trzeba obejrzeć i poznać dokładnie jego historię, bowiem jest to najstarsze miasto tego kraju. Możecie tu Państwo zobaczyć piękną starówkę średniowieczną i cytadelę oraz katedrę świętego Jana, której podwaliny zbudowano w VII wieku.

Rzeka Crnojevica, Czarnogóra
Rzeka Crnojevica, Czarnogóra

Urokliwe kąpieliska w Czarnogórze, takie jak Sutomore, Becici, czy Bar, są otoczone wspaniałą roślinnością oraz czystymi plażami, które zapraszają wręcz do odpoczynku. Pomimo tego, ze państwo jest niewielkie i młode to bazę turystyczną ma dobrze rozwiniętą. Wiele tu kurortów, możliwości wynajęcia domków letniskowych i miejsc, w których każdy odwiedzający ten kraj może zaznać prawdziwego relaksu. Warto również spróbować tamtejszej kuchni, która obfituje w potrawy mięsne. Grillowana jagnięcina czy też lepinja czyli faszerowany chleb na gorąco, na pewno zachwycą podniebienia. W Czarnogórze oprócz ciekawych zabytków, wspaniałych kurortów, niesamowitych widoków i plaż możecie się Państwo rozkoszować również kulinarnymi przysmakami tego kraju.

Zobacz również relację z podróży do Czarnogóry.

Choć Czarnogóra nie jest popularnym celem turystycznym i niektórym ciągle kojarzy się z wojną to warto jednak zjechać  z drogi, którą wszyscy podążają, odkryć nowe, cudowne miejsca i przekonać się, że niebezpieczeństwo już dawno minęło. Ten wielokulturowy i wielonarodowy kraj, w którym nie brakuje słońca i zapierających dech w piersiach widoków mogą Państwo poznać tylko w jeden sposób  - wybierając się w podróż do jednego z najmłodszych państw Europy.

Sveti Stefan, Czarngóra
Sveti Stefan, Czarngóra


Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Atrakcje turystyczne, Budva, Podróże, Południowa Europa, Turystyka


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »