kraj:
Włochy
autor: Anna Kłossowska
26-10-2012, 15:45 komentarzy: 0

Promocja Werony – wino ważniejsze niż Romeo i Julia?

Stolica włoskiego regionu Wenecja Euganejska kojarzy się przede wszystkim z dramatem Szekspira. Tymczasem tutejsza Izba Handlowa stara się promować miasto w jeszcze inny sposób, rozbudowując tym samym standardową ofertę turystyczną.

Winnice w Weronie Winnice w Weronie , fot. E_ADDERLEY, Flickr CC

Werona to czwarte miasto Włoch pod względem ruchu turystycznego po Rzymie, Florencji i Wenecji. Według danych ISTAT (krajowego instytutu statystycznego) miasto nad Arno odwiedziło w ubiegłym roku ponad 10 milionów zagranicznych gości.

Najchętniej odwiedzanymi miejscami są oczywiście Dom Julii ze słynnym balkonem oraz Arena, amfiteatr rzymski z I w n.e., w którym odbywają się słynne Festiwale Liryki. W roku 2013 tu właśnie obchodzone będzie stulecie festiwalu operowego (14 czerwca-8 września).


Najsłynniejszy i najczęściej odwiedzany w Weronie - dom Julii ze sławnym balkonem

Gdzie jest Werona? Włochy, Zobacz na mapie

Coraz więcej obcokrajowców przyjeżdża jednak do Werony i jej prowincji ze względu na trunek Bachusa. – Ośmielam się stwierdzić, że wino jest wręcz ważniejsze od Romea i Julii – żartował Allessandro Bianchi, prezes Izby Handlowej Werony podczas konferencji prasowej, zorganizowanej podczas trzeciej edycji akcji promocyjnej Werona Wine Top. Odbyła się ona 25 października w Warszawie. Werona Wine Top to doroczny konkurs enologiczny. Biora w nim udział właściciele winnic z 9 obszarów DOC prowincji Werona – w sumie 180 firm prezentujących aż 350 trunków powstałych z różnych szczepów. Zwycięzcy, wspierani przez Izbę Handlową, odbywają za każdym razem tour do innego kraju – tym razem jest to Polska.

Przy jego okazji promowane jest samo miasto Werona – jego najważniejsze zabytki i atrakcje. Samo wino okazuje się przy tym również doskonałym pretekstem do odwiedzenia prowincji, gdzie, do każdego, wyżej wspomnianego obszaru, wytyczono osobny Szlak Winny. Dzięki tej inicjatywie można poznać sekrety produkcji wina i degustować je. – Organizujemy wycieczki po naszym zakładzie, podczas których doskonale bawią się zarówno dorośli, jak i dzieci, mogące pobiegać sobie na świeżym powietrzu, w otoczeniu winnic i pięknych krajobrazów – zapewnia Świat Podróżników Dindo Giovanni z rodzinnej firmy Azienda Agricola Dindo znajdującej się w słynnym z produkcji wina obszarze DOC - Valpolicella. – Poza tym współpracujemy z pobliską restauracją oferującą miejsca noclegowe – dodaje.

Zobacz także: San Marino i San Leo – dwa miejsca na mapie, dwie różne historie

Podobną infrastrukturą turystyczną posiadają pozostałe obszary winne i, co warto wiedzieć, nocleg w wynajętym pokoju czy nawet apartamencie „na prowincji” będzie znacznie tańszy niż w Weronie, która ma drogie hotele.
Najwięcej winnych turystów mamy z Niemiec, krajów Beneluksu oraz Hiszpanii, ale coraz więcej zainteresowanych przyjeżdża też do nas z Europy Środkowej i Wschodniej – mówił na konferencji Bianchi.

Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Atrakcje turystyczne, Dom Julii, Trunek Bachusa, Werona, Wino


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »