kraj:
Polska
autor: KLA
27-10-2012, 12:35 komentarzy: 0

Tour Salon, Poznań

Tour Salon, Poznań, fot. tour-salon.pl

Na targach Tour Salon w Poznaniu Palestyna zaprasza do swojego kraju

Palestyna jest krajem partnerskim tegorocznych, trwających już od wczoraj targów turystycznych Tour Salon w stolicy Wielkopolski. W tym roku jest to już 23. edycja wydarzenia, mającego w Polsce najdłuższą tradycję. Bierze w niej udział 650 wystawców z 42 krajów.

Targi potrwają do 27 października. Jest to najważniejsza impreza branży turystycznej. Tegoroczne hasło „W cztery dni dookoła świata” oddaje w pełni charakter wydarzenia, podczas którego przedstawiciele biur podróży, polskich i wielu zagranicznych regionów, hotele, ośrodki spa i wellnes, usługodawcy w turystyce oraz przewoźnicy przez cztery targowe dni mogą nawiązywać kontakty biznesowe.

Tegorocznym regionem partnerskim targów jest Małopolska, natomiast krajem partnerskim - Palestyna. Z tej okazji, minister turystyki Ruula Mayah wystosował dla Polaków specjalne zaproszenie, w którym zachęca do odwiedzin swojej ojczyzny: Palestyna jest jednym z najbardziej znanych miejsc na świecie, w którym mieszczą się najważniejsze skarby historyczne i kulturowe ludzkości. Palestyna oferuje polskim podróżnikom wyjątkowe doświadczenie, pozostawi ono wspomnienia, które trwać będą przez całe życie. Po pierwsze wizyta w tym regionie jest bezpieczna, przyjazna i po prostu niezwykła. Palestyna jest rajem dla pielgrzymów, archeologów, odkrywców i pasjonatów dobrej kuchni. Powstają wciąż nowe hotele na zachodnim brzegu i wschodniej Jerozolimie. W latach 2000-2012 prywatny sektor zainwestował 700 mln dolarów. Zostały zmodernizowane hotele, a nowe inwestycje jak hotel Movenpick i Days Inn w Ramallah są na różnym etapie budowy. Parki, ośrodki rekreacyjne, restauracje, centa kultury i nowe floty transportowe były kluczowymi inwestycjami na przestrzeni ostatnich pięciu lat. Ożywienie inwestycji było możliwe dzięki odnotowaniu wzrostu w sektorze zakwaterowania. Obecnie turyści mają do dyspozycji ponad 8000 pokoi, to wzrost o prawie 100% w porównaniu do 2000 roku. Najważniejszym celem jest zanotowanie wzrotu rezerwacji noclegów, a więc także odwiedzających. W tym roku oczekujemy, że nasz kraj odwiedzi około 200 000 turystów z Polski.


fot. tour-salon.pl

Gdzie odbywa się Tour Salon? ul. Głogowska 14, Poznań, Polska, Zobacz na mapie

Małopolska. Tu warto trafić - pod takim hasłem, poprzez Małopolski System Informacji Turystycznej (MSIT), region promuje się na tegorocznych targach turystycznych Tour Salon. Warto trafić - bo to nie tylko jeden z najatrakcyjniejszych turystycznie regionów w Polsce, ale i dlatego, że w Poznaniu prezentuje się na niezwykłym, koralowym stoisku – czerwone korale są promocyjnym gadżetem regionu. Można do niego dotrzeć specjalnym, koralowym wehikułem!
Inne regiony i miasta promują się nie mniej oryginalnie. Twarzą Sandomierza jest naturalnie Ojciec Mateusz, świętokrzyskie reklamują czarownice…


fot. tour-salon.pl

Na targach przyznawane są co roku prestiżowe nagrody w konkursach branżowych. Acanthus Aureus to konkurs nagradzający stoiska wystawiennicze W tym roku wyróżniono:
 
1. Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego, Zielona Góra
2. Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, Lublinrząd Marszałkowski
3. Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna, Bydgoszcz,
4. Grupa ALLEGRO Sp. z .o.o. – Serwis LOKALO.PL, Poznań
5. Zachodniopomorska Regionalna Organizacja Turystyczna, Szczecin
6. Łódź i Region Łódzki
7. Miasto Poznań i Metropolia Poznań
8. Śląska Organizacja Turystyczna, Katowice
9. Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Małopolska Organizacja Turystyczna
 
Jest też naturalnie Złoty Medal MTP, którego laureaci wyłaniani są przez specjalną kapitułę na miesiąc przed targami. W tym roku laureatami są Wyspa Młyńska w Bydgoszczy, Olandia – Kraina wypoczynku i Konferencji w Prusimiu oraz Bunkry Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego. Nowością w tym roku jest też włączenie do konkursu uczestników targów, którzy w czasie ich trwania mogą sami zagłosować na laureatów. „Złoty Medal – wybór konsumentów” zostanie przyznany zwycięzcy miesiąc po targach.

Rozstrzygnięto również 8. edycję konkursu na najlepsze centrum informacji turystycznej w kraju, którego organizatorem jest Polska Organizacja Turystyczna. Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostali: Punkt Informacji Turystycznej w Istebnej, Miejskie Centrum Informacji Turystycznej w Bielsku-Białej oraz - w kategorii najbardziej prestiżowej - równorzędnie: Wojewódzkie Centrum Informacji Turystycznej w Olsztynie oraz Tarnowskie Centrum Informacji.

Zobacz także: Tour Salon – jedna z najważniejszych imprez branży za pasem!

Tradycyjnie organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla publiczności. Wśród nich m.in. spotkanie z Elżbietą Dzikowską, show „Śladem szeptu amazońskiego potoku”, prezentacja Wyspy Nurków, prezentacja autokaru piłkarzy Lecha Poznań, warsztaty „Lataj z głową - czyli co nieco o tanim lataniu”, Speed Badminton Park. Bilety wstępu dla publiczności są w cenie 9 zł i 12 zł.

Źródła: TTG, Tour Salon, Glos Wielkopolski, epoznan.pl, rp.pl

Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Elżbieta Dzikowska, Poznań, Produktów Turystycznych, Targi, Tour Salon


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »