kraj:
Chiny
autor: KLA
28-10-2012, 12:10 komentarzy: 0

Statua Bruce Lee w Hongkongu

Statua Bruce Lee w Hongkongu, fot. GooWakJai, Flickr CC

Nie będzie muzeum Bruce’a Lee w Hongkongu. Będzie w Seattle?

23 miliony dolarów – tyle warta jest rezydencja należąca do Bruce’a Lee, legendy kung-fu. Miało w niej powstać muzeum, teraz obiekt wystawiony jest na sprzedaż.

Muzeum przy 41 Cumberland Road mogłoby być jeszcze jedną z atrakcji turystycznych Hongkongu. Tak właśnie widział to Yu Pengnian, filantrop i właściciel domu, który chciał go przekształcić w miejsce pamięci po filmowej gwieździe. Jednak po wielu latach zmagań z oporem lokalnych władz, wyraźnie sprzeciwiających się projektowi – stracił cierpliwość i wystawił rezydencję na sprzedaż.

Bruce Lee, zmarły w wieku zaledwie 32 lat, jest dla Chińczyków bohaterem i wzorem dumy narodowej, cechy bardzo charakterystycznej dla tej nacji.

Zważywszy na to, Hongkong znajduje się na pierwszym miejscu listy 20. topowych destynacji turystycznych według opublikowanego niedawno przez hotels.com  pierwszego raportu Chinese International Travel Monitor (CITM), fakt, że nie będzie tam muzeum niczego zapewne miastu nie ujmie. Mogłoby jednak dodać.

Zobacz także: W zakamarkach podziemnych miast - podziemny Pekin

Jest jeszcze drugi projekt – „Bruce Lee Muzeum Akcji (BLAM)” w amerykańskim Seattle, gdzie mieszkał między 1959 a 1964 rokiem, i gdzie został też pochowany. O jego realizację zabiega córka, Shannon działająca w Fundacji Bruce’a Lee. Na razie on również nie doczekał się realizacji. Na stronie fundacji zwraca się do wszystkich zainteresowanych powstaniem muzeum, aby przyjechali 9 lutego 2013 roku do Seattle, gdzie hotelu Sheraton, z okazji Nowego Roku Chińskiego odbędzie się gala, podczas której mają zostać zebrane fundusze na otwarcie placówki.

Źródło: ANSA, CITM, Bruce Lee Blog, Fundacja Bruce’a Lee

Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Atrakcje turystyczne, Bruce Lee, Hongkong, Muzem, Seattle


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »