kraj:
Polska
28-10-2012, 16:52 komentarzy: 0

Festiwal Slajdów Podróżniczych – TERRA

Festiwal Slajdów Podróżniczych – TERRA, fot. festiwalterra.pl

12. Festiwal Slajdów Podróżniczych – TERRA

W dniach 1- 2 grudnia 2012 roku w Warszawie odbędzie się 12. Festiwal Slajdów Podróżniczych TERRA, organizowany przez Katarzynę i Andrzeja Mazurkiewiczów - znanych podróżników fotografów, organizatorów wypraw trekkingowych w Himalaje. Przez dwa dni sale kina Wisła wypełnią miłośnicy podróży. Zobaczą zdjęcia wyświetlane na wielkim ekranie, usłyszą pełne emocji opowieści fotografujących podróżników i posłuchają muzyki świata.

O tegorocznej edycji:

   W czasie Festiwalu wybierzemy się w pełną przygód i spotkań z ludźmi podróż dookoła świata razem z Karoliną Sypniewską, która z Bydgoszczy wyruszyła stopem do Australii i dotarła jeszcze dalej, aż do Papui Nowej Gwinei.
   Zbigniew Pawlak zabierze nas w podroż Jedwabnym Szlakiem przez miasta przyszłości w Kazachstanie, uzbecką tradycję, niezwykle piękną przyrodę Kirgistanu oraz świat wojny w Afganistanie i przemocy w górach Kaukazu – to podróż w poszukiwaniu własnej wartości w szybko zmieniającym się świecie.
Na dłużej zatrzymamy się na Filipinach, gdzie Agnieszka Doberschuetz spędziła prawie 3 lata. Poznamy kontrasty i paradoksy tego kraju oraz mentalność jego mieszkańców.
   Przejedziemy kawał Afryki osobową toyotą z Warszawy aż do Timbuktu z Gosią Preuss-Złomską i Marcinem Złomskim, pokonując dzielnie wszelkie przeszkody: biurokratyczne, terenowe i techniczne (toyota nie była pierwszej młodości). 
   Razem z Mikołajem Golachowskim, biologiem i podróżnikiem zafascynowanym Antarktyką, będziemy podziwiać magiczne polarne krajobrazy i dzikie zwierzęta, które nie boją się ludzi.
   Wędrując himalajskimi szlakami z Katarzyną i Andrzejem Mazurkiewiczami przejdziemy przez wiele przełęczy i przeprawimy się przez niejedną rzekę, a przede wszystkim przekonamy się o niezwykłej życzliwości i gościnności mieszkańców Zanskaru. 
   Wyruszymy z Anną i Marcinem Szymczakami na rubieże kulturowej Europy do kolebki chrześcijaństwa - Gruzji i Armenii, gdzie odwiedzimy jedne z najstarszych kościołów na świecie i powędrujemy po zielonych dolinach i śnieżnych graniach Kaukazu
   Z fotografem do zadań specjalnych Markiem Arcimowiczem weźmiemy udział w pionierskiej wyprawie do Wenezueli na leżący w sercu gęstej selwy niezdobyty wcześniej szczyt Tramen Tepui. Oj, nie będzie łatwo...

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM:

sobota 1 grudnia 2012
 
godz. 11.00  - 12.30
W DWA LATA DOOKOŁA ŚWIATA - Karolina Sypniewska
 
godz. 13.30  - 15.00
WSCHÓD A ZACHÓD - OPOWIEŚCI Z JEDWABNEGO SZLAKU - Zbigniew Pawlak
 
godz. 16.00  - 17.30
FILIPINY - INNY ŚWIAT? - Agnieszka Doberschuetz
 
godz. 18.30   - 20.00
AFRYKAŃSKA ODYSEJA - OSOBOWĄ TOYOTĄ PRZEZ PIASKI SAHARY - Gosia Preuss-Złomska i Marcin Złomski
                                                                                      
niedziela, 2 grudnia 2012

godz. 11.00  - 12.30
ANTARKTYKA  -  Z WIZYTĄ W RAJU - Mikołaj Golachowski

godz. 13.30  - 15.00
POWROTY W HIMALAJE - ZANSKAR - Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowie

godz. 16.00  - 17.30
NA BEZDROŻACH KAUKAZU - ARMENIA I GRUZJA - Anna i Marcin Szymczakowie

godz. 18.30   - 20.00
W POSZUKIWANIU BIAŁEJ PLAMY NA MAPIE - ZDOBYCIE TRAMÉN TEPUI - Marek Arcimowicz
 
Bilety:
Bilet na jeden pokaz - 15 zł
Karnet na jeden dzień - 45 zł
Przedsprzedaż biletów i karnetów od 1 października przez Internet  - informacje na stronie http://festiwalterra.pl/
 
O Festiwalu:
Festiwal Slajdów Podróżniczych TERRA, odbywający się od 2001 roku w pierwszy weekend grudnia w Warszawie, to przegląd staranie wybranych, profesjonalnych pokazów slajdów z różnych zakątków świata. Kluczem doboru pokazów nie są ekstremalne wyczyny podróżnicze - chyba, że są dobrze sfotografowane i opowiedziane – ale bardzo dobre prezentacje fotograficzne, z ciekawym komentarzem, przemyślaną kompozycją pokazu, ilustrowane muzyką, pokazujące pasje autorów i emocje im towarzyszące. Organizatorzy tak dobierają prezentacje, by widzom pozostawiły piękne obrazy pod powiekami, zaciekawiły, zachwyciły, czy w końcu skłoniły do refleksji, a czasem także zainspirowały do własnych podróży. Festiwal TERRA  ma  za zadanie przekonać widzów o wyższości pokazów slajdów i kontaktu z żywym słowem nad innymi środkami przekazu.
Pierwsza edycja TERRY, która odbyła się w grudniu 2001 r. w  Muzeum Etnograficznym w Warszawie okazała się sukcesem. Festiwal co roku  gromadzi  liczną publiczność. Od czwartej edycji festiwal zmieniał miejsce w poszukiwaniu coraz większej sali i tak z Muzeum Etnograficznego przez Centrum Olimpijskie, Kinotekę i Kino Luna dotarł w 2010 roku do kina Wisła.

Organizatorzy:
Organizatorem Festiwalu jest Terra Incognita Agencja Podróżnicza prowadzona przez Katarzynę i Andrzeja Mazurkiewiczów - podróżników, autorów wystaw fotograficznych i książek, prekursorów profesjonalnych pokazów slajdów podróżniczych w Polsce.
Pasja podróżowania stała się ich sposobem na życie. W 1988 po raz pierwszy wyruszyli w Himalaje indyjskie i nepalskie. Następnie przyszedł czas na Syberię, rosyjski Daleki Wschód, Mongolię, Azję Środkową, Iran, Pakistan, Tybet, a także Wenezuelę, Tanzanię, Turcję i Gruzję.
Szczególnie chętnie wracają w indyjskie Himalaje. Fascynuje ich różnorodność etniczna i gościnność mieszkających tam ludzi. Od 1995 r. organizują wyprawy trekkingowe w Himalaje.
ta nowość ma kolejne części: Poprzednia 1|2|3 Następna

Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: 12. edycja, 2012, Festiwal, Podróżnicy, Slajdów Podróżniczych, TERRA


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »