kraj:
Australia
autor: KLA
30-10-2012, 10:18 komentarzy: 0

Sydney Festival 2013 – najlepszy pretekst do odwiedzenia miasta

92 imprezy i 360 spektakli to w dużej pigułce opis 37. edycji Sydney Festival, który odbędzie się 5-27 stycznia 2013 roku w największym mieście Australii. Jest on uważany za jeden z najwspanialszych festiwali letnich na świecie.

Opera w Sydney i Harbour Bridge, Australia Opera w Sydney i Harbour Bridge, Australia

Sydney Festival to jeden wielki fajerwerk sztuk –teatru, tańca, muzyki, sztuk wizualnych, filmu i innych muz, jakie reprezentowane są podczas dwutygodniowego festiwalu. Uczestniczą w nim zawsze najwięksi, światowi artyści. W zbliżającej się edycji również ich nie zabraknie, co zapewnia Lieven Bertels, nowy dyrektor Festiwalu, który właśnie zdradził mediom szczegóły przygotowywanego programu.

Zainauguruje go, 5 stycznia 2013 roku trylogia darmowych spektakli na świeżym powietrzu: Otwarcie w Trzech Aktach. Również free będzie się można zabawić na nocnej, outdoorowej imprezie w The Domain. Jest to 34-hektarowy, niezadaszony obszar na wschodnim krańcu biznesowej dzielnicy Sydney, często wykorzystywany w celach eventowych. Tym razem będzie tu można potańczyć w soulowych rytmach.

Gdzie jest Sydney? Australia, Zobacz na mapie

W kolejnych dniach będzie można obejrzeć sztuki wystawiane przez The Royal Shakespeare Company, posłuchać utworów słynnego kompozytora i dyrygenta Heinera Goebbelsa i tych wykonywanych przez France Orchestre National de Jazz oraz Andre De Riddera, pod którego pałeczką Orkiestra Symfoniczna Sydney przypomni klasyczne i bardziej współczesne utwory - Bacha, Rossiniego, Beethovena, Purcella i Pendereckiego wykorzystane w największych hitach kinowych Stanleya Kubricka: „Mechanicznej pomarańczy”, „Odyssei kosmicznej 2001” i „Oczach szeroko zamkniętych”.


Zobacz także: 12. Festiwal Slajdów Podróżniczych - TERRA - Pokazy i ich autorzy


Jednym z najbardziej oczekiwanych wydarzeń jest „Seemele Walk”, bardzo radykalna wizja opery Heandla „Semele” w reżyserii Ludgera Engelsa, w której wystąpią modelki w szokujących fryzurach królowej punku, Vicienne Westwood. Warto dodać, że w programie festiwalu niektóre imprezy można obejrzeć gratis. Co istotne w Sydney w tym czasie odbędzie się też sporo wydarzeń towarzyszących, nie tylko czysto artystycznych.
 
Źródło: sydneyfestival.org.au/2013/

Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Ciekawostki ze świata, Festival 2013, Festiwal, Seemele Walk, Sydney


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »