kraj:
Austria
autor: KLA
04-11-2012, 15:29 komentarzy: 0

Debiutuje najwyżej kursująca kolejka gondolowa w Austrii

13 października na lodowcu Pitztal została uruchomiona nowa, najwyżej położona kolejka gondolowa w Austrii. W niecałe sześć minut narciarze i turyści mogą dotrzeć na wysokość 3440 m n.p.m. Najwyżej położona w Austrii, bo na samym szczycie Pitztal jest też, nowootwarta kawiarnia „Cafe 3.440”. Świetnie wkomponowana w krajobraz, oferuje pocztówkowe widoki okolicy.

Panoramabahn, Kitzbüheler Panoramabahn, Kitzbüheler , fot. frauholle09, Flickr CC

68 km przygotowanych tras narciarskich, 41 km udostępnionych do jazdy poza trasami, 12 km tras biegowych – taki wybór oferują tereny narciarskie położone na najwyższym lodowcu Austrii w połączeniu z obszarem nad jeziorem Rifflsee.

Gdzie jest Pitztal? Austria, Zobacz na mapie

1 grudnia br w Hochzeiger początek zimy zostanie powitany wielką imprezą plenerową. Na scenie, ustawionej przy środkowej stacji kolejki Hochzeiger, zagra holenderski zespół Hermes House Band. Dzięki swoim zabawnym występom i ciekawym interpretacjom znanych przebojów, jak „Country roads“, „I will survive“ czy „Que sera’, sera’ “, szybko udało mu się dołączyć do grona zespołów coverowych, odnoszących największe sukcesy w Europie. Z ważnym karnetem narciarskim wstęp na koncert jest bezpłatny.

Przez cały sezon zimowy region narciarski Hochzeiger kusi swoimi atrakcyjnymi ofertami rodziny z dziećmi. Profesjonalną opieką objęci są tu nawet najmłodsi. Z karnetem Bambini dzieci poniżej dziesiątego roku życia jeżdżą w Pitztal bezpłatnie pod opieką rodzica. 30 listopada w Hochzeiger uruchomione zostaną wszystkie wyciągi.

Zobacz także: 30 listopada rusza sezon narciarski w austriackim Arlbergu

Również w tym sezonie na narciarzy i snowboardzistów czeka 54 km tras, w tym dwukilometrowa czarna trasa Zirbenfall o nachyleniu do 80 procent.

Źródło:  austria.info, pitztal.com, pitztaler-gletscher.at

Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Austriackie Alpy, Hochzeiger, Narty, Pitztal, Rozpoczęcie sezonu 2012


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »