kraj:
Polska
05-11-2012, 11:55 komentarzy: 0

Bilety Autokarowe, Turystyka

Tydzień w transporcie: długi weekend

Długie weekendy nie zdarzają się często, ale kiedy już dojdzie co do czego, zwykle na próżno szukać ciekawych wieści z branży transportowej. Przewoźnicy zajmują się obsługą większej niż zazwyczaj liczby klientów, nie ma więc czasu na opracowywanie rewolucyjnych nowości. Mimo wszystko wyłuskaliśmy dla was kilka interesujących informacji.

Zmieniliśmy czas na zimowy

 
Mamy nadzieję, że i wy o tym nie zapomnieliście. Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego i kiedy wprowadzono zmianę czasu? Lobbowano za tym już w XIX wieku - aby bardziej efektywnie korzystać z dziennego światła, oszczędzać energię i pracować w lepszym humorze. Na dobre czas zaczęto zmieniać po pierwszej wojnie światowej, choć każdy kraj wypracowywał własne, unikalne rozwiązania. Dziś mieszkańcy Unii Europejskiej przestawiają zegary w ostatnią niedzielę marca i października, w USA natomiast - w drugą niedzielę marca i pierwszą listopada.
 

Sindbad uruchomił nową linię Polska-Ukraina

 
29 października Sindbad zainaugurował kursy na linii nr 29. Pasażerowie mogą jeździć z Wrocławia, Opola, Katowic, Krakowa, Tarnowa i Rzeszowa do Lwowa, Iwanofrankowska i Czerniowic. Wyjazdy z Polski odbywają się sześć razy w tygodniu - raz dziennie oprócz niedziel. Kursy powrotne przewidziano na każdy dzień tygodnia za wyjątkiem sobót.
 

Ryanair widzi szansę w rezerwacji miejsc

 
Do tej pory Ryanair nie umożliwiał rezerwowania konkretnych foteli w samolocie. Pasażerowie zajmowali miejsca po wejściu na pokład na zasadzie "kto pierwszy, ten lepszy", co niekiedy było przyczyną iście dantejskich scen. Niedawno irlandzka linia umożliwiła rezerwację niektórych foteli za dodatkową opłatą - pomysł najwyraźniej chwycił, bo zapowiedziano zwiększenie liczby miejsc objętych systemem rezerwacyjnym. Chcecie zaklepać sobie najlepsze miejscówki w samolocie? Zapłacicie za to 10 euro na trasach krótkich, 15 euro na dłuższych.

Promocje, okazje, zniżki

 
W ubiegłym tygodniu jeden z klientów portalu BiletyAutokarowe.pl nabył bilet do Francji i z powrotem za jedyne 149 zł - oczywiście bez żadnych opłat dodatkowych. Z Polski do Szwajcarii i z powrotem można było dostać się już za 99 zł. Nadal możecie skorzystać ze świetnych okazji cenowych, ale warto się pospieszyć - z każdym dniem jest ich coraz mniej.

Zobacz także: Tydzień w transporcie: latając na oleju po frytkach
 
* * *
 
Przegląd przygotowała redakcja portalu BiletyAutokarowe.pl, oferującego tanie bilety autokarowe do Czech, Włoch, Francji i blisko 30 innych krajów w Europie. Jeżeli przewoźnicy oferują jakiś kurs, u nas kupisz na niego bilety. Nie pobieramy żadnej prowizji, a zatem masz pewność, że płacisz dokładnie tyle, co kupując prosto od przewoźnika.

Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Bilety Autokarowe, Czas zimowy, Podróże, Ryanair, Turystyka


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »