kraj:
Polska
autor: KLA
08-11-2012, 11:34 komentarzy: 0

Samolot Ryanair

Samolot Ryanair, fot. Behemot

Ryanair rozszerza ofertę tanich lotów z Krakowa o nowe kierunki

Cork i Birmingham to kolejne kierunki, jakie oferuje od bieżącego tygodnia Ryanair pasażerom latającym z Krakowa.

Rejsy do irlandzkiego miasta Cork odbywać się będą trzy razy w tygodniu, w poniedziałki, środy, piątki,a do angielskiego Birmingham dwa razy w tygodniu, w środy i niedziele.

Ryanair proponuje obecnie 29 kierunków z Portu Lotniczego w Krakowie,. Aby uczcić tę okazję przewoźnik oferuje już dziś bilety od 92 PLN* na podróże w grudniu i styczniu (ceny w jedną stronę, włączając podatki i opłaty lotniskowe).

Ryanair miał bardzo udany sezon letni -  w drugim kwartale roku obrotowego, zakończonym 30 września, spółka zarobiła na czysto 496,8 mln euro z 404 mln euro rok wcześniej, co oznacza wzrost o ¼. Automatycznie „skoczyły“ jej notowania na giełdzie w Dublinie. Jednocześnie jednak w lecie i na jesieni samoloty tej linii ulegały częstym awariom (musiały przymusowo lądować lub zawracać z trasy).

Zobacz także: PLL LOT pozyskały finansowanie zakupu samolotów Boeing 787 Dreamliner

Ryanair w Polsce lata na 128 połączeniach z/do 11 lotnisk (Modlina, Wrocławia, Katowic,  Krakowa, Rzeszowa, Lublina, Łodzi, Poznania, Bydgoszczy, Gdańska oraz Szczecina), z jedną bazą (we Wrocławiu). W 2013 r. Ryanair przewiezie 6 milionów pasażerów, przyczyniając się do utrzymania 6 000* miejsc pracy w regionie.W Europie, Ryanair lata na ponad 1 500 połączeniach do 169 lotnisk (z czego 51 baz) w 28 krajach. Z 297 samolotami (ich średni wiek to zaledwie 4 lata), Ryanair przewiezie w 2012 roku 79 milionów pasażerów.

Źródło: Ryanair, rp.pl/turystyka, polskatimes.pl, polskieradio.pl

Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Birmingham, Cork, Kraków, Nowe kierunki, Podróże, Ryanair, Turystyka


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »