kraj:
Polska
autor: KLA
09-11-2012, 13:04 komentarzy: 0

Najlepsze Produkty Turystyczne Województwa Mazowieckiego

Cudze chwalicie, swojego nie znacie – głosi stare, polskie porzekadło. Można by to odnieść doskonale do produktów turystycznych Mazowsza, którego promocja nadal jest blada w porównaniu na przykład do Małopolski czy Świętokrzyskiego.

REGGAELAND w Płocku REGGAELAND w Płocku , fot. mrot.pl

Tymczasem Mazowsze ma wspaniałe miejsca do odwiedzenia i nie kończą się one na Żelazowej Woli. Dowodem na to miejsca i imprezy wyróżnione Certyfikatem dla Najlepszych Produktów Województwa, jakie zostały przyznane pod koniec ubiegłego miesiąca na zakończenie regionalnego etapu 10. edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny. Niestety samo wręczenie dyplomów odbyło się w Płocku i było dosyć słabo nagłośnione medialnie.

A oto sami wyróżnieni:

IMIENINY PANA JANA w Zwoleniu – impreza o charakterze międzynarodowym, dedykowana Janowi Kochanowskiemu związanemu z ziemią zwoleńską. Jest organizowana od 33 lat, a biorą w niej udział artyści estrady, zespoły ludowe polskie i zagraniczne. Podczas „Imienin..." odbywa się wiele atrakcyjnych wydarzeń m.in. Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Świat Jana Kochanowskiego", konkurs literacki na fraszkę „O Statuetkę Jana Kochanowskiego", plener rzeźbiarski „Jan Kochanowski w rzeźbie ludowej – inspiracje", przegląd twórczości plastycznej rodzimych artystów, konkurs wiedzy o poecie z Czarnolasu.

REGGAELAND w Płocku – festiwal popularyzujący ideę muzyki korzennej: reggae i jej odmian ska, ragga, dancehall, roots itp. Tradycyjnie od siedmiu lat odbywa się na plaży nad Wisłą. Jest jednocześnie okazją do promocji miasta, które w czasach panowania królów piastowskich Władysława Hermana i jego syna Bolesława Krzywoustego (1079-1138) było stolicą Polski. Impreza jest organizowana przez Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki. Od pierwszej edycji w 2006 roku do edycji w 2009 roku Festiwal Reggaeland, zgromadził ponad 40 tysięcy widzów.

REGIONALNY PRODUKT TURYSTYCZNY WSCHODNIEGO MA-ZOWSZA (SYSTEM SZLAKÓW ROWEROWYCH miasta SIEDLCE i DOLINY BUGU) – na terenie miasta Siedlce i powiatu siedleckiego utworzony został system szlaków rowerowych o długości 447 km. Mogą z niego korzystać zarówno cykliści, jak i posiadacze czterech kółek i piechurzy. System szlaków rowerowych uzupełnia oferta imprez kulturalnych i sportowych, odbywających się w Siedlcach i w okolicy.

Źródło: MROT.pl

Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Atrakcje turystyczne, Produkty Turystyczne, Województwo Mazowieckie


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »