kraj:
Polska
autor: KLA
10-11-2012, 14:25 komentarzy: 0

Sezon na Śląskie trwa. Kampania Urzędu Marszałkowskiego Woj. Śląskiego

30, 40, a nawet 50% mniej można teraz zapłacić w wybranych hotelach województwa śląskiego. To ostatni miesiąc kampanii promocyjnej regionu, mającej przyciągnąć turystów po sezonie.

Muzeum Browaru - Żywiec

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego zorganizował kampanię promującą trzy różne obszary regionu: beskidzki, jurajski i industrialny.

W obszarze beskidzkim warto zwiedzić Muzeum Browaru Żywiec oraz zamek pełniący dziś rolę Muzeum Miejskiego w Żywcu, przejechać się koleją linowo-terenową na górę Żar w Międzybrodziu Żywieckim, skąd rozciąga się panorama  krainy jezior i zalewów Beskidu Żywieckiego, przełom Soły i góry Beskidu Małego czy zawitać na Skocznię narciarską im. Adama Małysza w Wiśle-Malince. Jest to skocznia narciarska o punkcie konstrukcyjnym K 120 i wielkości (HS) 134 m, drugi, obok Wielkiej Krokwi w Zakopanem, tych rozmiarów obiekt w Polsce.

Na obszarze jurajskim znajdują się m.in. Klasztor oo. Paulinów na Jasnej Górze w Częstochowie, ruiny zamku w Olsztynie, Ogrodzieńcu i Siewierzu czy Muzeum Produkcji Zapałek.

Obszar industrialny zachęca zespół pałacowo-parkowy książąt pszczyńskich w Pszczynie z pokazową Zagrodą Żubrów w Zwierzyńcu, zabytkowa stacja kolei wąskotorowej w Rudach, Radiostacja Gliwice, Centralne Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach czy zajmujący 620 hektary Park Śląski w Chorzowie. Na jego terenie mieszczą się Stadion Śląski, Wesołe Miasteczko, Planetarium, Rosarium, Górnośląski Park Etnograficzny.

Zobacz także: Najlepsze Produkty Turystyczne Województwa Mazowieckiego

W okresie promocyjnym wiele z tych atrakcji można zwiedzać nawet za połowę ceny! Aby skorzystać ze zniżkowych ofert w blisko stu hotelach i obiektach turystycznych należy podać hasło "Sezon na Śląskie". Kampania potrwa do końca listopada br.

Źródło: sezonnaslaskie.pl

Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Atrakcje turystyczne, Muzeum Browaru Żywiec, Sezon na Śląskie


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »