kraj:
Polska
20-11-2012, 11:59 źródło: Inf. Pras.     komentarzy: 0

brak opisu

, BiletyAutokarowe

Podróże mglistą jesienią

W ostatnim tygodniu mglista pogoda sparaliżowała pracę linii lotniczych oferujących przeloty krajowe. W niektórych przypadkach również pasażerowie wybierający się za granicę musieli wiele godzin czekać na start samolotu. Co zrobić, żeby mieć pewność, że nasza podróż na pewno się odbędzie?

- Najprostsze rozwiązanie to wybór alternatywnego środka transportu – przekonuje Mirosław Nikolin, właściciel BiletyAutokarowe.pl. Jego zdaniem podróżni zbyt często zapominają, że latanie, choć znacznie szybsze, jest formą podróżowania o wiele bardziej uzależnioną od czynników zewnętrznych. Kiepska pogoda może doprowadzić do opóźnienia, a nawet odwołania startu, zaś jesienią ryzyko takiego zajścia jest jesienią wyższe niż w innych porach roku.

- Jeśli chcemy być pewni, że podróż na pewno się odbędzie, wybierajmy w tym okresie autokary – przekonuje Nikolin. - Podróż będzie trwała dłużej, ale na pewno wygodnie i bezproblemowo dotrzemy do celu.

Jak twierdzi specjalista, nawet z długością można by polemizować. Przejazd na trasie Warszawa-Berlin trwa około 7 godzin, podczas których nie musimy oczekiwać na odprawę ani jechać na oddalone o wiele kilometrów lotnisko. Biorąc pod uwagę utrudnienia w lotnictwie, jesienią rzeczywisty czas przejazdu autokarem może być zbliżony do czasu podróży samolotem.

Jeżeli mimo wszystko zdecydujemy się na przelot, zawsze miejmy pod ręką plan awaryjny na wypadek odwołania lotu. Co należy przez to rozumieć? Przede wszystkim powinniśmy zapoznać się z innymi możliwościami podróży. Jeżeli lot zostanie odwołany, zawsze możemy skorzystać z autokaru – warto więc wiedzieć, skąd i kiedy odchodzą kursy, a także ile kosztują bilety.

To samo tyczy się podróży powrotnej. Nie ryzykujmy utknięcia na zagranicznym lotnisku - zapoznajmy się z rozkładem jazdy autokarów odchodzących z pobliskiego dworca. Nie musimy wybierać się w podróż powrotną do kraju, ale autobusy mogą nas zawieźć np. na inne lotnisko, gdzie problemy z pogodą są mniejsze.

Zobacz także: Mglisty tydzień w transporcie

Przedstawiciel portalu BiletyAutokarowe.pl przekonuje, że przygotowanie jest podstawą bezstresowego podróżowania. Nie musimy czekać godzinami na lotnisku, nie wiedząc, kiedy i czy w ogóle wystartuje nasz samolot. Nie musimy nawet ryzykować znalezienia się w takiej sytuacji. Wystarczy, że poznamy inne możliwości transportu, a kiedy przyjdzie taka potrzeba – należy po prostu z nich skorzystać.

Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Bilety Autokarowe, Podróże, Turystyka


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »