kraj:
Polska
19-11-2012, 12:40 komentarzy: 0

Bilety Autokarowe, Turystyka

Mglisty tydzień w transporcie

Ubiegły tydzień przyniósł mnóstwo interesujących informacji - głównie z rynku lotniczego. Na pierwszy plan wysunęła się jednak gęsta mgła, która spowiła Polskę tak szczelnie, że branża była przez pewien czas sparaliżowana.

Mgła sparaliżowała lotniska

 
Loty międzymiastowe zostały w ubiegłym tygodniu wstrzymane ze względu na mgłę spowijającą niemal cały kraj, zaś opóźnienia sięgały nawet kilkunastu godzin. Pocieszeniem - choć niewielkim dla osób, które musiały koczować na lotnisku - był fakt, że loty międzynarodowe odbywały się bez większych problemów. Jesień to okres niepogody, a zatem podobna sytuacja może się powtórzyć. Nasza rada? Albo wybierzcie autokar, którego kurs nie zostanie odwołany ze względu na mgłę, albo przynajmniej przygotujcie plan awaryjny na wypadek odwołania lotu.
 

Ryanair ciągle chce latać na stojąco

 
Temat miejsc stojących w samolotach jest regularnie poruszany przez szefa Ryanair Michaela O'Leary'ego. Tym razem Irlandczyk odpowiada na kontrargumenty przeciwników jego pomysłu. Sądzicie, że brak pasów jest niebezpieczny? O'Leary jest zdania, że one i tak nie mają znaczenia, bo w przypadku katastrofy nikomu nie pomogą (co jest nieprawdą, bo większość wypadków lotniczych nie kończy się śmiercią pasażerów, a pasy dodatkowo chronią przed urazami).
 
Jednocześnie przedsiębiorca wskazuje, że pasażerowie superszybkich pociągów nie są zmuszani do korzystania z takich zabezpieczeń - co jest już bardziej sensownym argumentem. A Wy jak myślicie - czy tanie miejsca stojące w samolotach to dobry pomysł?
 

Ryanair laureatem...

 
Jeszcze chwilkę pozostaniemy przy Ryanairze, który zajął pierwsze miejsce w plebiscycie zorganizowanym wśród podróżników przez Budget Airline Watch. Z powalającym wynikiem 77 proc. wszystkich głosów irlandzka tania linia zajęła pierwsze miejsce w kategorii... "Najgorsza obsługa klienta".
 

Dreamliner wreszcie w Polsce!

 
Po czterech latach opóźnień Boeing wreszcie dostarczył LOT-owi pierwszego z zamówionych Dreamlinerów. Najnowocześniejszy samolot świata rozpocznie regularne kursy 14 grudnia - głównie na trasach krótkiego i średniego zasięgu. Na długi dystans zostanie przekierowany dopiero po około dwóch miesiącach. Każdy z nas może więc przelecieć się tym cudem techniki - wystarczy zarezerwować bilet po standardowej cenie na wyprawę do Londynu, Hanoweru, Pragi lub kilku innych miast Europy. Szczegóły rezerwacji lotów Dreamlinerem znajdziecie na blogu Lotniczych-Biletów.pl.
 

Sindbad proponuje tanie bilety Anglii

 
Linie Sindbad w ramach przedświątecznych promocji zaoferowały pasażerom bilety dwustronne do Anglii już za 399 zł. Jak skorzystać z promocji? Szczegóły na blog.biletyautokarowe.pl.

Zobacz także: Tydzień w transporcie: urzędnicy dostrzegli biurokrację?
 
* * *
 
Przegląd przygotowała redakcja portalu BiletyAutokarowe.pl, w którym kupicie bilety autokarowe do Anglii, Francji, Szwajcarii i blisko 30 innych krajów Europy. Gorąco zapraszamy zwłaszcza przed świętami - przewoźnicy przygotowali sporo promocji!

Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Bilety Autokarowe, Dreamliner, Podróże, Ryanair, Turystyka


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »