kraj:
Polska
26-11-2012, 17:53 komentarzy: 0

Bilety Autokarowe, Turystyka

Tydzień w transporcie: prognozy zastąpione prognozami

Witamy w kolejnym odcinku naszego serialu o branży transportowej. Dziś przygotowaliśmy porcję informacji z Polski, Rosji, a nawet z Korei Północnej, ale najciekawszy - bo najdziwniejszy - news dotyczy prognoz związany z wpływem Euro 2012 na gospodarkę.

Zmiany na polskich mapach

 
Od przyszłego roku w Polsce pojawi się około 150 miejscowości, których dziś nigdzie jeszcze nie znajdziemy. Większość z nich to miasteczka czy wsie, które zmienią nazwę - np. Osada Zadwórze zmieni się w Stare Babki. Wiele zmian dotyczy jednak zmiany dosłownie jednej litery, np. Trzemeszna - Trzemesna.
 

Przykazy i wykazy

 
Ministerstwo Sportu i Turystyki odświeżyło stronę internetową z ewidencjami, czyli z wykazem biur podróży, obiektów hotelarskich i tym podobnych podmiotów turystycznych. Znalazło się na niej także miejsce m.in. na wykaz pilotów wycieczek - do stworzenia którego, jak podają branżowe media, nie zobowiązywała ministerstwa żadna ustawa. Warto dodać, że jeśli wierzyć zapowiedziom polityków, zawód pilota ma zostać zderegulowany. Pojawia się pytanie: po co marnowano pieniądze i czas na skatalogowanie niemal 50 tys. usługodawców, skoro nie było takiej potrzeby?
 

Euro 2012 lepsze niż się zdawało?

 
Ministerstwo Sportu i Turystyki, Instytut Turystyki, Uniwersytet Łódzki i kilka innych organizacji twierdzą, że Euro 2012 może mieć znacznie lepszy wpływ na polską gospodarkę, niż sądziliśmy. Zamiast prognozowanych 489 tys. turystów, w roku 2013 może odwiedzić nas ponad 700 tys. przyjezdnych, a wpływy zamiast czterech miliardów mogą sięgnąć miliardów siedmiu! Warto jednak ostudzić optymizm i zauważyć, że nie wydarzyło się jeszcze nic spektakularnego - po prostu jedne prognozy zastąpiono innymi, lepszymi.
 

Korea Północna się informatyzuje

 
Air Koryo - północnokoreańska linia lotnicza, uznawana powszechnie za najgorszą linię świata, jako jedyna posiadająca jedną gwiazdkę w rankingu SkyTrax - w listopadzie uruchomiła pierwszą w swojej historii stronę internetową. Gratulujemy!
 

Zima w Rosji

 
Podczas lądowania na jednym z rosyjskich lotnisk samolot zaczął ślizgać się na pasie startowym. Hamowanie nie powiodło się i maszyna wylądowała w zaspie. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Takie rzeczy - tylko w Rosji.
 

Oferty więcej niż dobre

 
Jeżeli szukasz okazji do taniego podróżowania, oto kilka z nich. Linie autokarowe Sołtysik Reisen i Bartuś uruchomiły przedświąteczną promocję, oferując bilety dwustronne do Niemiec za 177 zł. Linie lotnicze Ryanair zapowiedziały wznowienie skasowanych lotów z Gdańska do Edynburga, Bristolu i Mediolanu. Bilety można kupić już dziś, choć pierwsze kursy odbędą się po nowym roku. Warto zainteresować się również linią Wizz Air, która 14 marca zainauguruje połączenie Gdańsk - Alesund (Norwegia).
 
Szczegóły poszczególnych ofert znajdziecie w portalach BiletyAutokarowe.pl i Lotnicze-Bilety.pl, w odpowiednich systemach rezerwacji.
* * *
 
Przegląd przygotowała redakcja serwisu BiletyAutokarowe.pl, w którym kupicie bilety na autokary do Holandii, Francji, Anglii oraz do kilkudziesięciu innych krajów. Największa oferta, najwygodniejsza rezerwacja, najniższe ceny i miła obsługa. Zapraszamy!

Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Bilety Autokarowe, Ciekawostki ze świata, Euro 2012, Podróże, Turystyka


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »