kraj:
Polska
autor: KLA
01-12-2012, 12:19 komentarzy: 0

Wielka Iluminacja

Wielka Iluminacja, fot. facebook.com/StolecznaEstrada

Zakochaj się znów w Warszawie: wielka iluminacja świątecznej stolicy

Jak będzie wyglądała nowa świąteczna dekoracja stolicy przekonamy się w sobotę, 1 grudnia, kiedy rozbłyśnie cały Trakt Królewski, Stare i Nowe Miasto, a także 27-metrowa choinka na placu Zamkowym. A to wszystko podczas wspólnej zabawy przygotowanej przez Stołeczną Estradę.

Już od dziś po raz kolejny na ulicach migać będą tysiącem światełek bożonarodzeniowe ozdoby zachęcając, aby „Zakochać się w Warszawie na Święta”. 1 grudnia br. o godzinie 16.00 na placu Zamkowym rozpocznie się koncert „Wielka iluminacja”. Jak co roku będzie to wydarzenie przepełnione atmosferą magii oraz wielkich emocji.

Przygotowane z tej okazji niespodzianki będą zaskakiwać przez cały wieczór aż do momentu kulminacyjnego, jakim będzie zapalenie światełek na warszawskiej choince. Na scenie pojawią się ulubieńcy polskiej publiczności. Ania Rusowicz, zdobywczyni czterech Fryderyków 2012. Natalia Kukulska wystąpi na scenie z małymi przyjaciółmi z Wiosek Dziecięcych SOS, z którymi nagrała singiel i które wspiera jako ambasadorka projektu. Tego wieczoru usłyszymy również Kubę Badacha z zespołem oraz znany z programu „Mam talent” chór Sound & Grace. Gwiazdą koncertu będzie Andrzej Piaseczny.

Artyści podczas koncertu wykonają najbardziej znane polskie Kolendy oraz swoje największe przeboje . Odwiedzi nas również Święty Mikołaj, który mimo natłoku pracy przed zbliżającymi się świętami znalazł czas i zaplanował wizytę na placu Zamkowym.

Aktualne informacje o imprezie także na: facebook.com/StolecznaEstrada

Zobacz także: Czechy w (przed)świątecznej aurze: jarmarki, szopki i trdelnik

Tymczasem światełka na choince w Strasburgu już płoną od kilku dni. Miasto, które szczyci się tytułem bożonarodzeniowej stolicy Francji, odwiedzi w tym czasie około 2 mln turystów, którzy przyjadą tutaj głownie na najpopularniejszy, a zarazem najstarszy w kraju jarmark świąteczny.

Źródło: Warsawtour.pl, rp.pl/turystyka

Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Atrakcje turystyczne, Święta, Warszawa, Zakochać się w Warszawie


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »