kraj:
Polska
03-12-2012, 12:26 komentarzy: 0

Bilety Autokarowe, Turystyka

Tydzień w transporcie: zamieszanie na kolei

Dzisiejsze wydanie informacji z branży transportowo-turystycznej jest wyjątkowo długie i... wyjątkowo ponure. Mamy sporo niezbyt przyjemnych informacji, które powinniście poznać, jeżeli chcecie podróżować świadomie. Przemyślany wybór to gwarancja taniej i przyjemnej podróży - a zatem zapraszamy do lektury.

Zamieszanie na kolei

 
Koleje wprowadzą ograniczenie prędkości na odcinku między Radomiem a Warką. Dotychczas obowiązujące 80 km/h zostanie zastąpione przez 60 km/h. Ponadto Intercity pojedzie z Radomia do Warszawy objazdem. Jako że pociąg nadłoży kilometrów, podróż będzie dłuższa. Czy w związku z tym spółka przewiduje jakąś rekompensatę dla pasażerów? Nie. Co więcej, zapłacą oni wyższą cenę - wszak przejadą więcej kilometrów.
 
Nie dość, że warunki podróży się pogarszają, to na linii Ministerstwo Transportu - pracownicy kolei panują dziwaczne, niezrozumiałe napięcia. Minister Sławomir Nowak ostrzega przed strajkami kolejarzy, które sparaliżują połączenia w okolicy świąt. Problem w tym, że związkowcy stanowczo zaprzeczają słowom Nowaka, twierdząc, że nie mieli i nie mają zamiaru blokować ruchu na Boże Narodzenie. Mamy więc do czynienia z sytuacją, w której to sam minister niepokoi podróżnych bez powodu.
 
Naprawdę życzymy kolei jak najlepiej; chcielibyśmy, aby Polska prezentowała najwyższe standardy w każdej możliwej dziedzinie. Niestety, sytuacje takie jak powyższa sprawiają, że trudno zaufać tej gałęzi branży transportowej. Jeżeli wybieracie się w podróż, radzimy przynajmniej sprawdzić alternatywne środki transportu - tak na wszelki wypadek.
 

Ryanair wprowadza dodatkowe opłaty

 
A zatem stało się - nawet Ryanair zaczął pobierać od swoich pasażerów dodatkowe opłaty, choć linia dotychczas za wszelką cenę starała się unikać narzucania kolejnych kosztów. O ile 2 proc. prowizji w przypadku płacenia kartą kredytową da się wytłumaczyć odgórnym wymogiem, narzuconym przez brytyjski urząd ochrony konsumenta, to "opłatę administracyjną" w wysokości 28 zł od każdego biletu można przypisać chyba tylko trudnej sytuacji w branży. Co gorsza, opłata obejmuje nawet bilety kupione w promocji, a zatem choć niekiedy cena przelotu wynosi złotówkę, to od teraz zapłacimy minimum 29 zł, zaś dwa razy tyle w przypadku podróży w obie strony.
 

Lotnisko w Modlinie ma kłopot z Wizz Airem

 
Przechodzimy do kłopotów lotniska w Modlinie, od którego Wizz Air domaga się odszkodowania w wysokości 8 milionów złotych. Na tyle linia szacuje straty w związku z odwołaniem lub przesunięciem około 160 lotów, spowodowanym gęstymi mgłami.
 
Jaki wpływ na mgłę mogą mieć władze lotniska? Bardzo duży. Wizz Air przeniósł się bowiem do Modlina ze względu na obietnicę zainstalowania w porcie systemu ILS, pozwalającego bezpiecznie nawigować nawet przy zerowej widoczności. Choć technologia miała zostać wdrożona w październiku, warunki umowy nadal nie zostały spełnione. Wizz Air słusznie może więc domagać się rekompensaty. Przedstawiciele linii twierdzą, że w wyniku tego zaniedbania Modlin stał się najdroższym lotniskiem w Europie.
 

EasyJetowi wiedzie się lepiej

 
Jeżeli komuś w branży wiedzie się dobrze, to jest to na pewno linia EasyJet. Tani przewoźnik z Anglii zakończył rok fiskalny z dobrym wynikiem. W statystykach urosło wszystko - od liczby pasażerów po zysk.
 

Sindbad: parę ważnych zmian

 
1. grudnia zmieniony został rozkład jazdy obsługiwanej przez Sindbad popularnej linii nr 1. Wyjazdy z Niemiec do Polski z miejscowości Norddeich, Norden, Emden, Aurich, Wittmund, Oldenburg, Delmenhorst i Bremen będą odbywać się wcześniej niż dotychczas - przynajmniej w każdą środę, piątek i niedzielę. Szczegółowe zaktualizowane rozkłady znajdziecie w systemach rezerwacji.
 
Warto dodać, że Sindbad rozpoczął współpracę z ukraińską linią Lwiwskie ATP-14631, dzięki czemu uruchomił połączenie z Wrocławia, Opola i Krakowa do Lwowa. Wyjazdy odbywają się dwa razy dziennie przez sześć dni w tygodniu.

Zobacz także: Tydzień w transporcie: prognozy zastąpione prognozami
 
* * *
 
Zapraszamy do portalu BiletyAutokarowe.pl - w którym kupicie bilety na autokary do Włoch, Francji czy Wielkiej Brytanii, a także do każdego innego zakątka Europy. Kupujcie przez Internet lub telefonicznie, korzystając z licznych promocji. Nie pobieramy ani grosza prowizji - płacicie dokładnie tyle, ile na dworcu czy w biurze przewoźnika!

Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Bilety Autokarowe, Ciekawostki ze świata, Podróże, Ryanair, Turystyka, Wizz Air


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »