kraj:
Polska
05-12-2012, 09:44 źródło: Inf. Pras.     komentarzy: 0

Wizz Air wzywa lotnisko w Modlinie do wzięcia odpowiedzialności

Sprawa dotyczy opóźnienia w instalacji systemu nawigacyjnego ILS. Wizz Air twierdzi: koszty poniesione przez pasażerów ma pokrywać lotnisko – zamieszanie musi się skończyć.

Samolot Wizz Air Samolot Wizz Air , fot. Behemot

Wizz Air wzywa lotnisko Warszawa/Modlin do ukończenia instalacji Systemu ILS (Instrument Landing System), radiowego systemu nawigacyjnego, który zgodnie z wcześniejszymi obietnicami, miał funkcjonować w Modlinie od października 2012 roku. Brak systemu ILS na lotnisku powoduje ciągłe trudności, z którymi muszą zmagać się pasażerowie, szczególnie przy tak częstych mgłach, które pojawiają się w tym roku. Warunki operacji lotniczych w sezonie zimowym na tym lotnisku są nie do zaakceptowania.

Wizz Air jest przekonany, że niekompletna infrastruktura na lotnisku w Modlinie spowodowana jest brakiem porozumienia pomiędzy lotniskiem i Polską Agencją Żeglugi Powietrznej. Od października tego roku ponad 160 lotów zostało opóźnionych, przekierowanych lub odwołanych, co odczuło ponad 30 tysięcy pasażerów. Przewoźnik ponosi ogromne koszty związane z odszkodowaniami lub zmianami przy przekierowywaniu lotów. Tej zimy, nieprzewidziane koszty szacowane są one na około 8 milionów złotych, a to wszystko przez brak podstawowego sprzętu, niezbędnego do lądowania podczas złych warunków pogodowych. Wizz Air potwierdził w tym tygodniu, że nadal będzie dbał o pasażerów, a za wydatki ponoszone z powodu braków w systemie nawigacyjnym będzie fakturować lotnisko w Modlinie.

Daniel de Carvalho, Corporate Communications Manager w Wizz Air, powiedział:

To jest godne pożałowania, że lotnisko w Modlinie i Pansa dopuścili do tak znaczących opóźnień instalacji i kalibracji instrumentów systemu nawigacji, niezbędnych do lądowania przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych w Modlinie. Modlin musi wziąć odpowiedzialność za wszystkie koszty poniesione z powodu utrudnień, na które pasażerowie narażeni byli od początku października, ponieważ właśnie do tego czasu lotnisko zobowiązało się do ukończenia instalacji systemu ILS.

Zobacz także: Eurolot otwiera nowe połączenia z Warszawy do Chorwacji

Wizz Air zawsze jest zainteresowany obniżaniem kosztów lotniskowych, aby móc oferować swoim klientom niskie ceny i jednocześnie doskonałą obsługę, tak jak to miało miejsce do tej pory. Jednak przez niedopuszczalne warunki operacji lotniczych panujące w Modlinie w sezonie zimowym sprawiły, że jest to obecnie najdroższe lotnisko! Wizz Air będzie fakturować Lotnisko w Modlinie za dodatkowe koszty. Wzywamy zarząd lotniska i Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej do dokończenia instalacji systemu ILS, tak jak obiecywano w październiku 2012.”


Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: ILS, Modlin, System nawigacyjny, Warszawa, Wizz Air


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »