kraj:
Włochy
autor: KLA
07-12-2012, 10:09 komentarzy: 0

W najbliższy weekend ruszają wszystkie wyciągi w Trentino

We włoskich Dolomitach zaczyna się sezon narciarski. Na amatorów białego szaleństwa, którzy przyjadą do regionu Trydent-Górna Adyga (Trentino Alto Adige) czekają dwa ogromne tereny narciarskie: Dolomiti Superski i Skirama Dolomiti.

Narty we Włoszech, Trentino Narty we Włoszech, Trentino , fot. Anna Kłossowska

Dolomiti Superski to bez wątpienia największe tereny narciarskie świata, prawdziwy raj dla amatorów sportów zimowych. Ten rejon, znajdujący się w południowo-wschodnich Alpach, rozciąga się między Górną Adygą, Trentino oraz prowicją Belluno, obejmując 12 okręgów narciarskich. Różnią się one między sobą odmiennością szlaków i są polecane jako idealne miejsce na ferie zwłaszcza rodzinom.

W rejonie wytyczono 1.200 km tras, z których 350 przebiega przez terytorium Trentino. Ponad 90% wszystkich tras jest naśnieżanych, co gwarantuje świetne warunki jazdy od listopada do kwietnia. Poszczególne trasy i okręgi łączy 450 wyciągów. W obszarze Dolomiti Superski znajdują się Val di Fassa, Moena – Trzy Doliny, Val di Fiemme oraz San Martino di Castrozza – Passo Rolle: www.dolomitisuperski.com

Gdzie jest region Trydent (Trentino)? Włochy, Zobacz na mapie

Region Skirama Dolomiti od chwili powstania uważany był za jeden z naważniejszych terenów narciarskich w całym tzw. łuku alpejskim. Liczy 380 km tras, które przebiegają obok najpiękniejszych stacji narciarskich zachodniego Trentino, a można je wszystkie pokonywać dzięki tylko jednemu skipassowi. I oglądać przy okazji imponujące masywy Adamello - Presanella, Ortles – Cevedale oraz wspaniałe szczyty Dolomitów Brenta.

Do Skirama Dolomiti należą stacje narciarskie Madonna di Campiglio i Pinzolo w Val Rendena, Folgarida - Marilleva, Peio, Passo del Tonale w Val di Sole, Andalo - Fai della Paganella, Monte Bondone i Folgaria - Lavarone - Luserna. Są to stacje słynące ze znakomitych wyciągów (jest ich ponad 150), tras wszystkich stopni trudności prawie w całości obsługiwanych przez odpowiednio zaprogramowane urządzenia naśnieżające, różnorodnych propozycji sportów uprawianych na śniegu, dobrej oferty noclegowej i wyjątkowej, niepowtarzalnej przyrody.

Zobacz także: Zima w Trentino: wielkie imprezy sportowe i niezwykłe wystawy

Możliwość jazdy na jednej lub dwóch deskach od listopada do dobrze zaawansowanej wiosny oferują wyżej położone trasy Skirama Dolomiti - Adamello Brenta, które znajdują się na 2.500 m n.p.m. w Madonna di Campiglio i 3.000 m n.p.m. w Passo del Tonale. System zaprogramowanego naśnieżania zapewnia idealne warunki do jeżdżenia przez całą zimę: www.skirama.it

Źródło: Trentino Marketing SPA, Skirama Dolomiti, Dolomiti Superski

Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Atrakcje turystyczne, Dolomiti, Dolomity, Narty, Skirama, Superski, Trentino, Trydent


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »