kraj:
Polska
autor: KLA
07-01-2013, 11:44 komentarzy: 0

Dolny Śląsk. Dotknij tajemnicy – nowa kampania promocyjna

Zamek Czocha, Opactwo w Henrykowie, Wodospad Kamieńczyka i sześć innych, „magicznych” miejsc regionu mogliśmy podziwiać już w Wigilię na małym ekranie. Tak rozpoczęła się druga odsłona kampanii „Tajemniczy Dolny Śląsk”.

Dolny Śląsk. Dotknij tajemnicy 1

Wspomniane 9 lokalizacji reprezentuje region na dwóch spotach reklamowych, które po debiucie w Boże Narodzenie wyemitowano również w ogólnopolskich telewizjach w święta. Będą one także wyświetlane na małym ekranie podczas Pucharu Świata w Skokach Narciarskich w Wiśle i Zakopanem.

W całym nadchodzącym, 2013 roku przewidziano aż 13 tys. emisji w TVP1 i 2, TVN, w stacjach Polsatu, Eurosportu ( w 46 krajach Europy), National Geographic i Discovery Channel. Oba filmy wyreżyserował Andrzej Kałuszko, autor filmu o Polsce na Expo 2008 w Saragossie, a podkład muzyczny stworzył wrocławski zespół Me Myself and I. Ich realizacja kosztowała 614 tys. zł, a na całą drugą część kampanii samorząd województwa wyasygnował 8,9 mln zł (70% pochodzi z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego).

Pierwsza część kampanii promocyjnej województwa dolnośląskiego ruszyła w lutym 2012 r. pod hasłem „Dolny Śląsk. Nie do opowiedzenia. Do zobaczenia”. Na nią również złożyły się spoty reklamowe we wspomnianych już stacjach telewizyjnych. Dzięki niej informacja o regionie dotarła do mieszkańców 28 krajów naszego kontynentu, w sumie 122 mln odbiorców. Kampanię wzmocniła obecność w Internecie i kinach.Zobacz także: Książ pięknieje. Powstanie Muzeum Arystokracji Śląskiej

Jej efekt można było zmierzyć wyraźnym wzrostem ruchu turystycznego w miejscach, gdzie nakręcono spot. I tak na przykład do Krzeszowa przyjechało w tym roku o 30% więcej turystów w niż 2011 r., Stawy Mielnickie odwiedziło 40% więcej przyjezdnych, a chętnych do zobaczenia zamku Książ było 11% więcej. Całkowity koszt I części kampanii wyniósł 7,6 mln zł, a produkcja spotu – 332 tys. zł.

Źródło: UMWD

Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Atrakcje turystyczne, Dolny Śląsk, Dotknij tajemnicy, Tajemniczy Dolny Śląsk


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »