kraj:
Australia
08-01-2013, 11:40 komentarzy: 0

Choć sam walczy o zdrowie, chce pomóc innym

Joachim Czerniak, który w ramach rehabilitacji pokonuje na rowerze 10 000 km po Australii, dołącza do grania na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Postanowił wystawić na licytację swój rower, by pieniądze z jego sprzedaży pomogły innym potrzebującym.

Joachim Czerniak, Wyprawa po Australii Joachim Czerniak, Wyprawa po Australii

Przypomnijmy, trzy lata temu lekarze zdiagnozowali u Joachima guza mózgu. W wyniku powikłań pooperacyjnych, chłopak doznał czasowego paraliżu nóg. Dzięki determinacji i długodystansowej jeździe na rowerze, udało mu się odzyskać sprawność. Teraz, w ramach trwającej rehabilitacji, przemierza na rowerze Australię. Do tej pory Joachim i towarzyszące mu osoby przejechali już ponad 6 tysięcy kilometrów. 

- Dla mnie ten rower to coś więcej niż środek transportu. To symbol zwycięstwa nad chorobą. Nie tak dawno lekarze mówili mi, że być może do końca życia będę jeździł tylko na wózku inwalidzkim. Nie poddałem się jednak, walczyłem i dzisiaj jestem już niemal zdrowy. A rower pozwala mi na dokończenie rehabilitacji. Teraz jednak to ja chciałbym pomagać innym. Stąd decyzja, by wystawić rower na aukcje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mam nadzieję, że pomoże w zebraniu pieniędzy dla potrzebujących- mówi Joachim Czerniak.

Joachim Czerniak, Wyprawa po Australii
Joachim Czerniak, Wyprawa po Australii

Wyprawa po Australii potrwa do końca marca, dlatego zwycięzca aukcji WOŚP dostanie rower dopiero po jej zakończeniu.  Licytacja trwa tu: http://aukcje.wosp.org.pl/rower-joachima-czerniaka-i670825

- Z przyjemnością przekażę zwycięzcy aukcji ten rower. Mam nadzieję, że będzie mu służył równie dobrze jak mnie. Wiem, co to znaczy choroba. I wiem, jak ważne w takich momentach jest wsparcie innych ludzi. Dlatego cieszę się, że mogę dołączyć się do wspólnego grania na rzecz WOŚP- dodaje Joachim.

Wyprawę Joachima i codzienne relacje z jej przebiegu można śledzić na www.joachim.allforplanet.pl

Organizację wyprawy umożliwiła Fundacja Allegro All For Planet.  Wspiera ją także Inicjatywa Policzmy się z Rakiem. Patronat medialny objęły „Polska na rowery”, magazyn Rowertour , National Geographic i Bumerang Polski.
ta nowość ma kolejne części: Poprzednia 1|2|3|4|5|6 Następna

Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Joachim Czerniak, Podróże, Rowerowa, WOŚP, Wygraj z Rakiem, Wyprawa


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »