kraj:
Australia
autor: KLA
12-01-2013, 11:31 komentarzy: 0

Chiński park tematyczny w… Australii w 2020 roku

Replika Zakazanego Miasta w skali 1:1 oraz dziewięciopiętrowa świątynia będą głównymi atrakcjami chińskiego parku tematycznego, który stanie w Wyong Shire, 80 km od Sydney. Budowa ruszy za dwa lata.

Zakazane Miasto, Pekin, Chiny Zakazane Miasto, Pekin, Chiny , fot. gmetrail, Flickr CC

Dotychczas dwoma ikonami Sydney, a jednocześnie i Australii był słynny budynek opery oraz Harbour Bridge, Most Portowy o rozpiętości 495,6 metrów. Teraz dołączyć ma do nich niezwykły park tematyczny w Wyong Shire w Nowej Południowej Walii, 80 km na północ od Sydney.

Gdzie powstanie chiński park tematyczny w Australii? Wyong Shire, Australia, Zobacz na mapie

Rada miasta Wyong podpisała już umowę z Australian Chinese Theme Park Pty Ltd na sprzedaż firmie za 10 mln dolarów australijskich 157 tys. m2 gruntu pod inwestycję wartą 500 mln dolarów australijskich. W ten sposób hrabstwo ma stać się turystyczną mekką, do której ciągnąć będą zarówno sami australijczycy jak i goście z Kraju Środka.

Budowa parku ma ruszyć już za dwa lata. W pierwszym etapie zaplanowano budowę repliki Cesarskiego Pałacu w Pekinie z odtworzonym w najmniejszych detalach czerwonym murem i złotym dachem oraz Bramą Niebiańskiego Spokoju.

Przewidziano też sekcje z budowlami z okresu dynastii Tang i Song oraz Ming i Quing. W parku znajdą się też chińskie świątynie, teatr, willa cesarska oraz sekcja dziecięca z miśkami panda, ale… w wersji pluszowej, bo w parku nie przewidziano żadnych żywych zwierząt.

Zobacz także: Sydney Festival 2013 – najlepszy pretekst do odwiedzenia miasta

Chiny to najszybciej rozwijający się rynek turystyczny Australii, którego wartość w 2011 r. eksperci szacowali na 3,8 mld dolarów australijskich. Co roku do Nowej Południowej Walii przyjeżdża blisko 400 tys. turystów z Kraju Środka.

Źródła: 4hoteliers, The Sydney Morning Herald

Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Chiński, Ciekawostki ze świata, Park tematyczny, Turystyka, w Australii, Wyong Shire


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »