kraj:
Szwajcaria
autor: KLA
29-01-2013, 18:35 komentarzy: 0

Karnawałowa Lucerna w maskach i kostiumach

Nie tylko dla Wenecji nastał czas zabawy. Na ulice szwajcarskiego miasta nad jeziorem Czterech Kantonów już za tydzień wyjdą przebierańcy.

Karnawał w Lucernie 2012

Położona w środkowej Szwajcarii, nad zachodnim brzegiem jeziora Czterech Kantonów Lucerna bawić się będzie przez całych sześć dni, od 7 do 12 lutego. Tutejsze, karnawałowe maski i stroje diametralnie różnią się od weneckich.

Gdzie jest Lucerna? Szwajcaria, Zobacz na mapie

Podczas gdy na Placu Świętego Marka wirują postacie z Commedia dell’Arte ale też i wierni naśladowcy Casanovy w eleganckich kostiumach będących niekiedy prawdziwymi i bardzo cennymi dziełami sztuki, ulicami średniowiecznej starówki i poprzez dwa kryte mosty (Kapelbrucke i Spreuerbrucke – pokryty sugestywnymi malowidłami o tematyce Dance macabre) przerzucone przez rzekę Reuss maszerują niekiedy prawdziwe potwory. Maski, za którymi kryją się ich twarze są wielokrotnie większe od głowy, niemal gigantyczne, zwieńczone skołtunionymi perukami, niekiedy rodzajem dredów – innym razem koroną czy na przykład głową dzikiego zwierzęcia.

Pod podanym linkiem można znaleźć pełen program karnawału:
www.luzern.com/en/art-culture/traditions/carnival-in-lucerne-city/carnival-in-lucerneA skoro już jesteśmy w Lucernie, zwiedźmy tutejsze Muzeum Transportu, gdzie obejrzymy Szwajcarię widzianą z perspektywy wszystkich środków lokomocji, Kolekcję Picassa i Muzeum Wagnera, a także spójrzmy na miasto z Góry Piłata (Mount Pilatus) - na znajdujący się na wysokości 2120 m n.p.m. szczyt pojedziemy komfortowym wagonikiem kolejki.

Zobacz także: Karnawał w Wenecji w 2013 – już w Sylwestra

To właśnie na stokach Góry Piłata, na zachodnich przedmieściach Lucerny – w Kriens organizowany jest osobny karnawał, którego bohaterami są postacie w drewnianych maskach autorstwa tutejszych rzemieślników.

Źródło: Lucerne Tourism, własne

Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: 2013, Atrakcje turystyczne, Karnawał, Lucerna, Turystyka, w Szwajcarii


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »