kraj:
Polska
30-01-2013, 10:29 komentarzy: 0

Bilety Autokarowe, Turystyka

Tydzień w transporcie: czas autokarów

Dzisiejszy "Tydzień w transporcie" zdominowały autokary - z prostego powodu. Rozpoczął się sezon aktualizacji rozkładów, toteż nieustannie dochodzą do nas informacje o nowych przystankach czy kursach.

Informacja dla pasażerów Rudnik Tumay

 
Od 22 stycznia do 19 marca autokary linii nie będą jeździć do Polski z włoskich miejscowości Milano i Bergamo. Pasażerom, którzy mieli wyjeżdżać z tych miast, zostaną zwrócone koszty dojazdu pociągiem do Brescii, gdzie rozpocznie się podróż autokarem.
 

Informacja dla pasażerów Intercars

 
Zaczynamy od przeniesienia przystanku we francuskim mieście Annecy na dworzec Gare Routiere Sud. Ponadto linie jeżdżące do Nicei (125 – 131) są od niedawna obsługiwane dwa razy w tygodniu. Na liniach 800 – 806 antena Poznań – Wrocław jest obsługiwana raz w tygodniu: wyjazdy z Poznania zaplanowano na środy, zaś powroty do Polski we wtorki (z Hiszpanii) lub środy (z Francji i Szwajcarii).
 
Linia zaoferowała również bilety autokarowe do kolejnych miast w Hiszpanii: Oviedo, Llanes, Torrelavega, Santander, Palencia, Sahagun, Leon, Astorga, Ponferrada, Monforte, La Coruna, Madryt, Bailen, Andujar, Kordoba, Sewilla, Amelia, Jaen, Granada, Malaga, Torremolinos, Marbella, Estepona, Algesiras.
 

Informacja dla pasażerów Eurolines

 
Zmieniła się oferta połączeń bezpośrednich do Francji. Od teraz możecie korzystać z autokarów jeżdżących na liniach:
 
- E-908/E-300 z Warszawy przez Łódź, Konin, Poznań, do Paryża przez Berlin, Dusseldorf, Kolonię, Aachen, Liege, Brukselę, Gent i Lille;
- E-340 z Rzeszowa przez Ropczyce, Tarnów, Brzesko, Kraków, Katowice, Gliwice, Opole, Wrocław, Bolesławiec do Paryża przez Drezno, Strasbourg, Nancy i Reims;
- E-350 z Elbląga przez Gdańsk, Sopot, Gdynię, Słupsk, Koszalin i Szczecin do Grenoble przez Berlin, Strasbourg, Mulhouse, Belfort, Besancon, Dijon, Chalon-Sur-Saone i Lyon;
-V-200 z Białegostoku, Zambrowa, Ostrowii Mazowieckiej, Warszawy, Łodzi, Częstochowy, Katowic, Bielska-Białej do Marsylii przez Bratysławę, Wiedeń, Graz, Klagenfurt, Weronę, Brescię, Mediolan, Genuę, Niceę i Toulon.
 

Informacja dla pasażerów Agat

 
7 maja Agat zwiększy częstotliwość wyjazdów do Niemiec, Danii i Luksemburga. Linie N-01/D-03, N-02/P-01 oraz N-03/P-06 będą wyjeżdżać z Polski w każdy wtorek, czwartek i sobotę; powroty zaplanowano na, czwartki, soboty i niedziele.
 

Jeszcze jedno podsumowanie roku 2012

 
Podsumowanie wyjątkowo ciekawe. Otóż w roku 2012 zwiększyła się liczba polskich pasażerów linii lotniczych, ale zwiększyła się również liczba skarg na przewoźników składanych do Urzędu Lotnictwa Cywilnego. I w tym, i w tym palce maczał OLT Express: najpierw oferując tanie loty, a następnie opóźniając kursy, odwołując kursy, a wreszcie - bankrutując.
 

I obowiązkowe słówko o Dreamlinerach

 
Być może ostatnie na długi czas, bo wszystkie samoloty B787 zostały uziemione decyzją amerykańskiej Federalnej Agencji Lotnictwa. Przyczyną były pożary akumulatorów, które wybuchły na pokładach maszyn należących do Japan Airlines i All Nippon Airways. Wiadomo już, że nie zawiniły same akumulatory – choć to one były do tej pory głównym podejrzanym w sprawie. Taka nowina komplikuje jednak sytuację, bowiem oznacza, że prace nad wykryciem przyczyny usterki i jej likwidacją mogą potrwać nawet do 2014 roku.
 
* * *
 
Przegląd przygotowała redakcja serwisu BiletyAutokarowe.pl. Kup bilety autokarowe Eurobus, Sindbad, Polonia Transport oraz ponad 90 innych przewoźników polskich i zagranicznych. Z nami dojedziesz do każdego zakątka Europy!

Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Agat, Ciekawostki ze świata, Dreamliner, Eurolines, Intercars, Podróże


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »