kraj:
Egipt
autor: KLA
28-01-2013, 13:59 komentarzy: 0

Plaża w Egipcie

Plaża w Egipcie, fot. Świat Podróżników

MSZ: Egipt – wyjazdy tylko nad morze

Nasz resort spraw zagranicznych zaleca, aby nie wyjeżdżać do miejscowości nad Kanałem Sueskim. Podróże do ośrodków nad Morzem Czerwonym uznaje natomiast za bezpieczne.

W związku z trwającymi i planowanymi na najbliższe dni demonstracjami w Kairze i w innych miastach Egiptu oraz powtarzającymi się incydentami powodującymi znaczne utrudnienia w poruszaniu się po niektórych rejonach Egiptu i potencjalnie zagrażającymi bezpieczeństwu turystów, Ministerstwo Spraw Zagranicznych zdecydowanie odradza wszelkie wyjazdy indywidualne i grupowe poza ośrodki turystyczne na terenie Egiptu - czytamy na stronie MSZ.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych tym samym uznaje za możliwe z punktu widzenia bezpieczeństwa obywateli wyjazdy zorganizowane z Polski do egipskich ośrodków turystycznych nad Morzem Czerwonym.

Zobacz galerie zdjęć z Egiptu

Natomiast w związku z wprowadzonym z dniem 28 stycznia br. na okres 30 dni stanem wyjątkowym w miejscowościach położnych nad Kanałem Sueskim (Port Said, Suez i Ismailia), nasz resort spraw zagranicznych zaleca powstrzymanie się od podróży do tych miejscowości w tym czasie.

Źródło: MSZ

Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: 2013, Egipt, Komunikat, MSZ, Niebezpiecznie, Podróży, Zagrożenia


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »