kraj:
USA
autor: Gaba
01-02-2013, 12:51 komentarzy: 0

Google Street View: wirtualnie po Wielkim Kanionie

Po megalitycznym kręgu w angielskim Stonehenge, buddyjskich i szintoistycznych świątyniach w japońskim Kioto, wykopaliskach we włoskich Pompejach – Goggle udostępnia kolejny cud świata, Wielki Kanion rzeki Kolorado. Dzięki technologii Street View można obejrzeć panoramiczne widoki tak, jakby samemu było się na miejscu.

Wielki Kanion /Grand Canyon/

Aby stworzyć galerię zdjęć dosłownie zapierających dech w piersi, firma Mountain View wykorzystała Trekkera, plecak z systemem fotograficznym zaopatrzonym w 15 różnych szkieł. Zawieszony na ramionach jednego z uczestników zespołu przygotowującego dokumentację dla Google’a, rejestrował cały przebyty szlak.

Google Street View - Wielki Kanion /Grand Canyon/

Rezultatem jest ponad 9,5 tysiąca panoram obejmujących 75 kilometrów szlaków i ścieżek, z całkowitych 170 kilometrów tworzących od 1919 roku rezerwat Narodowego Parku Wielkiego Kanionu. Te 75 kilometrów figuruje teraz na Maps.

Gdzie jest Wielki Kanion? USA, Zobacz na mapie

Umożliwia to wirtualną przechadzkę na przykład słynnym szlakiem Bright Angel Trail czy wspinaczkę ambitniejszym South Kaibab Trail  i podziwianie rzeki Kolorado.

Czytaj wiadomości z USA

Wirtualna podróż w głąb Wielkiego Kanionu to projekt World Wonders, Cuda Świata, to inicjatywa Instytutu Kulturalnego Google’a, który już uczestniczył w takich projektach jak cyfryzacja wysokiej rozdzielczości Manuskryptów znad Morza Martwego, archiwum Nelsona Mandeli, stwarzając możliwość obejrzenia ponad 30 tysięcy dzieł sztuki w ramach Google Art Project. World Wonders umożliwia wirtualne poznanie 132 miejsc w 10 krajach.

Źródło: ANSA Mondo

Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Ciekawostki ze świata, Google Street View, Grand Canyon, Podróże, Wielki Kanion


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »