kraj:
Kuba
autor: KLA
06-02-2013, 10:37 komentarzy: 0

Zwiedzać świat jak Spider-Man: Alain Robert wspina się w Hawanie

80 budynków, w tym najwyższy na świecie Burdż Khalifa w Dubaju ma na swoim koncie Alain Robert. Znany bardziej jako Spider-man wspina się na nie bez zabezpieczeń. Teraz „pokonał” ściany Hotelu Habana Libre w stolicy Kuby.

Alain Robert wspina się w Hawanie

To niezwykły sposób zwiedzania i oglądania świata. Z wysokości budynków, które pokonuje ten francuski wspinacz górski, preferujący jednak zdobywać nie szczyty, a najwyższe wieżowce.

Z wieży Eiffla podziwiał Paryż, z Empire State Building - Nowy Jork, z Willis Tower (Sears Tower) – Chicago, a z Marriotta - Warszawę. W poszukiwaniu coraz to śmielszych wyzwań objechał kawał globu, a na wybrane konstrukcje wspinał się niemal zawsze jedynie gołymi rękami (ma ze sobą tylko woreczek z magnezją). Jedynie w przypadku Dubaju asekurowała go lina.

Alain Robert - Marriott - Warszawa:


Teraz wziął sobie za punkt honoru pokonać Hotel Habana Libre, budynek bardzo dobrze znany zagranicznym korespondentom, bo to właśnie tutaj gościli podczas jedynej pielgrzymki Jana Pawła II na Kubę w 1998 roku. Co ciekawe w budynku nie ma nic trudnego – to zwykły blok, przypominający komunistyczne „wieżowce” z lat gierkowskich. Ma jedynie 27 pięter. Jednak jego historia jest niezwykle ciekawa. Zbudowany w 1958 roku przez Hiltona był wówczas najwyższym i największym hotelem w całej Ameryce Łacińskiej. Po rewolucji sam Fidel Castro przemianował obiekt na swoją kwaterę główną.

Zobacz także: Czym jeździł Che Guevara? Kuba dla amatorów starych samochodów.

– Ten hotel ma dla mnie wielkie znaczenie nie racji swojej wysokości, która nie jest wielka, ale tego, że symbolizuje Rewolucję Kubańską – podkreśla Alain Robert w wywiadzie dla AP – To kompletnie inny rodzaj budynku niż te, z jakimi miałem dotąd do czynienia, nieco zniszczony. Zważywszy na to, że już piętnaście lat temu z fasady odpadały kawałki tynku jest to nader eufemistyczne określenie – a może właśnie to jest dla Alaina symbolem Kubańskiej Rewolucji?

Źródło: AP, www.alainrobert.com

Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Alain Robert, Ciekawostki ze świata, Habana Libre, Hawana, Hotel, Spider-man


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »