kraj:
Zjednoczone Emiraty Arabskie
autor: A. Kłossowska
06-02-2013, 22:45 źródło: Świat Podróżników     komentarzy: 0

Emirates lądują w Warszawie. Wkrótce bez wiz do Dubaju?

Emirates zainaugurowały loty do Polski. Jest to już 129. kierunek w globalnej siatce połączeń tego przewoźnika. Airbus A330-200 wylądował na warszawskim lotnisku Chopina kilka minut po godzinie dziesiątej rano.

Konferencja prasowa - inauguracja lotów Emirates 2013 Konferencja prasowa - inauguracja lotów Emirates 2013 , fot. Inf. Pras.

Na jego pokładzie przyleciało do Polski 168 pasażerów, w tym Thierry Antinori, Wiceprezes Emirates ds. Globalnej Sprzedaży Przewozów Pasażerskich, który wziął udział w zorganizowanej na lotnisku dla mediów konferencji prasowej. Miłym zaskoczeniem było kilka zdań, które Antinori wygłosił po polsku wyrażając radość z debiutu Emirates nad Wisłą. Po tym wstępie zażartował, że „teraz już kończy mówić po polsku” i przeszedł do konkretów: – Loty z i do Dubaju będą odbywać się codziennie – poinformował. – I widzimy już bardzo duże zainteresowanie, bo na pierwsze trzy loty do Dubaju mamy stuprocentowe obłożenie – dodał.

Rejsy pomiędzy Dubajem i Warszawą realizowane będą według następującego rozkładu (podano godziny według czasu lokalnego):

EK 179 Dubaj 7:30 - Warszawa 10:45
EK 180 Warszawa 13:50 - Dubaj 22:15


Połączenie obsługiwane będzie przez samoloty Airbus A330-200 z 237 miejscami na pokładzie, w konfiguracji trzyklasowej. Polscy pasażerowie będą mogli czerpać korzyści z nawiązanego niedawno przez Emirates partnerstwa w ramach programu lojalnościowego Skywards i wymieniać mile Skywards na loty liniami easyJet do Europy i Afryki Północnej.

- Dodatkowo na pokładach naszych samolotów będzie można przewozić cargo – do 238 ton pojemności przewozowej tygodniowo – poinformował Antinori. Do głównych polskich towarów eksportowych mają się zaliczać farmaceutyki, kosmetyki i urządzenia elektroniczne, natomiast importowane mają być przede wszystkim maszyny, akcesoria sportowe, sprzęt medyczny, urządzenia elektroniczne oraz galanteria skórzana.

Antinorii zaznaczył jednocześnie, że nie obawia się konkurencji ze strony Qatar Airlines, które już obsługuje loty z Polską, a silnym punktem Emiratem jest fakt, że są one pierwszą międzynarodową linią lotniczą oferującą polskim pasażerom możliwość podróży Klasą Pierwszą.

Dubaj - ekscytujący, kontrastowy i zachwycający

- Dla pasażerów z Polski i Europy Środkowej uruchomienie bezpośredniego połączenia z Dubajem daje nowe, szerokie możliwości podróżowania po świecie – powiedział, również obecny na konferencji Michał Marzec, Dyrektor Lotniska Chopina w Warszawie. Dzięki niemu loty z Polski do Azji, Australii, Afryki czy Ameryki Południowej będą znacznie bardziej dostępne i krótsze nawet o kilkanaście godzin – dodał Marzec. Na konferencji obecny był też Eyad Ali Abdul Rahman, dyrektor Departamentu Turystyki Rządu Dubaju, który zapewnił, że w związku z debiutem Emiratem Polacy mogą liczyć na ułatwienia w procedurach wizowych, a w „niedalekiej przyszłości” nawet na ich zniesienie.

Emirates Airlines:


Uczestnicy konferencji mogli skosztować po kawałku okazjonalnego tortu, po czym w kuluarach spotkali się inni uczestnicy rejsu, wysocy rangą goście. Byli wśród nich Jego Wysokość Sheikh Ahmed bin Saeed Al Maktoum, Prezes i Dyrektor Generalny Linii oraz Grupy Emirates, Jego Ekscelencja Mohammed Ibrahim Al Sheibani, Dyrektor Generalny Zgromadzenia Ustawodawczego Dubaju, Jego Ekscelencja Sultan bin Saeed Al Mansoori, Minister Gospodarki Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Jego Ekscelencja Mohammed Ahmed bin Abdul Aziz Al Shehhi, podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Jego Ekscelencja Hamed Buamim, Dyrektor Generalny Izby Handlowo-Przemysłowej Dubaju, Jego Ekscelencja Adam Krzymowski, ambasador Polski w ZEA, Adel Al Redha, Wiceprezes Emirates ds. Operacyjnych oraz Inżynierii, Ali Mubarak Al Soori, Wiceprezes Emirates ds. Zarządzania Obiektami, Zakupów i Logistyki, Boutros Boutros, Starszy Wiceprezes Emirates ds. Komunikacji Korporacyjnej, Richard Jewsbury, Starszy Wiceprezes Emirates ds. operacji handlowych na Europę i Federację Rosyjską, Pradeep Kumar, Starszy Wiceprezes Emirates ds. Optymalizacji Przychodów i Systemów Cargo, a także inne ważne osobistości oraz przedstawiciele mediów ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Zobacz także: Pięć gwiazdek dla Klasy Pierwszej Lufthansy

W ramach dalszej ekspansji, Emirates ogłosiły w ubiegłym tygodniu uruchomienie połączenia z lotniskiem Haneda w Tokio z dniem 3 czerwca 2013 roku. Wkrótce po rozpoczęciu rejsów do Warszawy, Emirates uruchomią kolejną nową trasę – loty do Algieru, stolicy Algierii, ruszą już 1 marca 2013 r.

Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: 2013, Airlines, Dubaj-Warszawa, Emirates, Linie lotnicze, Podróże, Warszawa-Dubaj


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »