kraj:
Korea Południowa
autor: KLA
14-02-2013, 21:46 komentarzy: 0

Walentynki

Walentynki, fot. moonlightbulb, Flickr CC

Walentynki w Korei Południowej: wszystko dla… panów?

W tym kraju w dzień zakochanych to panie obdarowują swoich wybranków… czekoladkami. Zresztą nie jest to jedyny dzień w roku, kiedy celebrowane są uczucia. Może więc po miłość trzeba się wybrać do Korei?

W tym azjatyckim kraju nawet hymn Aegukga jest Pieśnią miłości do ojczyzny. A romantycznych dni w kalendarzu co najmniej kilka.

Dokładnie miesiąc po „walentynkach na opak” jakbyśmy je nazwali, bo kto to widział, aby panie obsypywały panów czekoladkami – wypada 14 marca, Zwany „Białym Dniem” kiedy to panowie wręczają swoim damom serca cukierki (najpopularniejszym produktem sprzedawanym wówczas w sklepach jest Chupa Chups!). Z kolei 14 kwietnia przypada „Czarny Dzień”, kiedy to nieobdarowani niczym single lub porzuceni udają się solo do chińskiej restauracji na jjajyangmyeon, czyli „czarne kluski”. Najpopularniejszym jednak dniem wzajemnego obdarowywania się jest 11 listopada, którego nazwa „Pepero Day” kojarzy się z przysmakiem w kształcie pałeczki.

Wracając zaś do Walentynek – okazuje się, że reklamowane u nas czekoladki Ferrero Rocher i tam kojarzone są z wyznaniem miłości najbliższej osobie. W modzie są też czekoladki imienne, które panie zamawiają u cukierników polecając ozdobić ich wierzch inicjałami najdroższego.

Zobacz także: Proposal planner zaaranżuje Twoje oświadczyny we włoskim raju

Jak podaje CNNGO bardziej skłonni i rozrzutni w obdarowywaniu swoich partnerek są panowie, podczas gdy panie bardziej powściągliwie sięgają do portfela. Bez wątpienia wyjazd do Seulu w czasie Walentynek lub na Biały Dzień to ciekawe urozmaicenie turystycznego programu.
 
Źródło: CNNGO, CNCWorldTV, The language journal

Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Ciekawostki ze świata, W Korei, Walentynki, Zwyczaje


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »