kraj:
Włochy
autor: KLA
01-03-2013, 18:12 komentarzy: 0

Największe imprezy sportowo-turystyczne w 2013 roku w Trentino

Największą dla nas będzie zapewne Tour de Pologne, którego pierwsze dwa etapy rozegrane zostaną na szlakach włoskiego regionu Trentino. Dlaczego? Bo organizatorzy imprezy świętującej w tym roku 70 edycję, chcą zafundować uczestnikom i odbiorcom wyjątkowe doznania.

Jezioro Garda, Trentino, Włochy Jezioro Garda, Trentino, Włochy , fot. querin.rene, Flickr CC

Aktywny sezon turystyczny warto spędzić w Trentino, gdzie u stóp Dolomitów i nad brzegami malowniczego jeziora Garda zaplanowano mega-imprezy. Będzie sport, testowanie super sprzętu MTB dla każdego, ale i górskie wyprawy czy po prostu plażowanie i kąpiele...
 

Lake Garda Meeting Optimist Class: Riva del Garda
 28 - 31 marca 2013

 
Wystarczy podać liczbę uczestników, aby każdy zrozumiał, że mamy do czynienia z wyjątkowym wydarzeniem. Ponad 1000 młodych żeglarzy zainauguruje bowiem w tygodniu wielkanocnym na jeziorze Garda w Trentino sezon imprez sportowych.Każdy z nich na pokładzie swojego Optymista, najmniejszej międzynarodowej klasy jachtów przeznaczonej zarówno do zawodów sportowych jak i do rekreacji.

To “spotkanie” pod żaglami jest w założeniu świętem rywalizacji sportowej, symbolem przyjaźni między narodami, stanowiąc zarazem pierwsze regaty w sezonie, biorące swój początek w centrum żeglarskim Fraglia Vela w miejscowości Riva del Garda na północnym krańcu jeziora Garda. Uczestnicy zawodów w barwach około czterdziestu krajów startować będą w klasie kadetów i juniorów. Zarówno ich trenerzy, jak i osoby towarzyszące czy widzowie mogą być spokojni, że doskonale zorganizowane widowisko zapewni nie tylko rozrywkę. Jest bowiem niejako pretekstem do spędzenia kilku wiosennych dni nad jeziorem Garda.

Bez wątpienia całe wydarzenie zasługuje na uwagę, zwłaszcza, że jego poprzednia edycja z 2012 została wpisana do Księgi Rekordów Guinessa. http://www.fragliavelariva.it
 

Sympatex Bike Festival: jezioro Garda
3 – 5 maja 2013


20. edycja Bike Festiwal: super imprezy, emocjonujące trasy MTB i “cool” zabawa sprawiają, że tego wygarzenia po prostu nie można pominąć!

To preludium do europejskiego sezonu Mountain Bike. I to rozgrywające się w wyjątkowej scenerii jeziora Garda, stanowiącej tło niezwykłych wydarzeń i imprez. Podczas trzech dni ponad 150 wystawców nie tylko będzie mieć możność zaprezentowania nowości w zakresie sprzętu rowerowego licznym zawodowcom, pasjonatom i amatorom rekreacji na dwóch kółkach, ale także powierzyć im rowery do przetestowania na specjalnie przygotowanych, pełnych wyzwań trasach. Co sprawia, że te targi sa tak fascynujące to nie tylko możliwość wyboru spośród szerokiej oferty “górali” połączona z jazdami testowymi, ale to, że przewiduje dla wystawców Open Night, jak również szalone zawody Rocky Mountain Bike Marathon, podczas których zawodnicy wystartują na rowerach Vaude lub King of Dirt. W ten sposób miejscowość Riva del Garda nad jeziorem Garda stanie się na kilka dni prawdziwym Eldorado wielbicieli MTB.

Warto dodać, że w tym roku Rocky Mountain Bike Marathon rozegrany zostanie na zupełnie nowej, pełnej wyzwań trasie – prawdziwej singletrack. Weźmie w nim udział 2500 rowerzystów, mających okazję rywalizować w malowniczej scenerii jeziora Garda. Czekamy na Was w Riva del Garda, aby razem obchodzić hucznie 20 rocznicę festiwalu.

Liczby: 25 tys. zwiedzających, 150 wystawców, 300 marek, 2500 uczestników maratonu, 3000 zwiedzających podczas Open Night wystawców. http://www.bike-festival.de


Giro d’Italia 2013: 18.etap czasówka pod górę Mori – Polsa
23 maja 2013


Powracają do Trentino jedne z najważniejszych, obok Tour de France wyścigów kolarskich w skali międzynarodowej, Giro d’Italia. Jeden z jego etapów został zaplanowany na drogach w Trentino. 96. edycja Corsa Rosa składa się z 3405 km. Kolarze wystartują z Neapolu w sobotę 4 maja, a rywalizacja zakończy się w niedzielę 26 maja w Brescii, gdzie do pokonania będzie pięć okrążeń w centrum miasta. Średni dystans etapów wynosi 162,2 km.

Trasa jest doskonale zrównoważona. Wyznaczono siedem górskich etapów, ale także 17,4 km drużynową czasówkę na wyspie Ischia, 55,5 km jazdę na czas oraz górską czasówkę na dystansie 19,4 km. 18. etap w Trentino to czasówka pod górę startująca z Mori, a kończąca się w Polsa w oprawie zapierających dech w piersiach krajobrazów Dolomitów.

Schwalbe Tour Transalp
29 czerwca 2013


Zainicjowane w 2003 r. zawody TOUR Transalp przeznaczone są dla amatorów kolarstwa szosowego. Wieloetapowy wyścig wiodący przez Alpy zakończy się 29 czerwca w Arco wielką fetą i nagrodami dla uczestników. Zawody na podobieństwo maratonu są wieloetapowe i dla par, w pięciu różnych kategoriach: kobiety, mężczyźni, mixed, master (para zawodników licząca w sumie ponad 80 lat) oraz grand-master (para zawodników licząca w sumie ponad 100 lat).

La Schwalbe-TOUR-Transalp jest nie tylko wysiłkowym wyścigiem, ale okazją do podziwiania alpejskiego krajobrazu, spotkania z różnorodnością kultur. Liczby: 7 etapów - 917 kilometrów - 19.553 metrów różnicy poziomów. http://www.tour-transalp.de
 

Craft Bike Transalp
20 lipca 2013


Craft Bike Transalp to chyba najbardziej fascynujące zawody transalpejskie dla par MTB. W sumie osiem etapów ze startem w Mittenwald i finałem w Riva nad jezorem Garda. Doskonale przygotowana trasa liczy 600 km i jest bardzo zróżnicowana.

Znajdują się na niej podjazdy o różnym podłożu, nachyleniu i długości – w sumie 20 tys. metrów różnicy poziomów. Prowadzi przez najpiękniejsze, górskie krajobrazy aż do mety w Riva del Garda. Jednym słowem oferuje wszystko, czego cyklista tylko cyklista zapragnie. http://www.bike-transalp.de
 

70. Tour de Pologne


   Rovereto - Madonna di Campiglio 27 lipca 2013
   Marilleva/Val di Sole - Passo Pordoi/Val di Fassa 28 lipca 2013

To właśnie z Trentino wystartuje Tour de Pologne 2013. Na ten rok przypada akurat 70. edycja tego prestiżowego, polskiego, wieloetapowego wyścigu kolarskiego, uwzględnionego w kalendarzu World Tour. Dla uczczenia okrągłej rocznicy, organizatorzy wydarzenia postanowili zainaugurować go właśnie we Włoszech, gdzie kolarstwo jest jedną najpopularniejszych dyscyplin.

Poza tym oba kraje, choć geograficznie od siebie odległe, łączą wyjątkowe więzy historyczne i kulturalne. I to właśnie Trentino przypadło w udziale gościć dwa pierwsze etapy Tour de Pologne 2013, zaplanowane na sobotę 27 i niedzielę 28 lipca.

Zrealizowanie tego ważnego projektu stało się możliwe dzięki partnerstwu łączącemu Trentino Sviluppo Divisione Turismo e Promozione z Tour de Pologne. W 2013 r. Trentino Spa już po raz czwarty z rzędu będzie oficajlnym sponsorem wyścigu. Dwa pierwsze etapy Tour de Pologne zostały oficjalnie zaprezentowane mediom i szerokiej publiczności 7 listopada 2012 r. we wspaniałych wnętrzach Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, na staromiejskim Rynku Głównym. Nie przez przypadek, gdyż Tour de Pologne rozpocznie swój polski odcinek wyścigu właśnie od dawnej stolicy Polski. http://www.tourdepologne.pl


Rock Master festival: Arco
31 sierpnia – 8 września


25 lat Rock Master, 10 lat Rock Junior, sześć Rock Legend, zawody na poziomie światowym...

W ostatnich latach Arco zdobyło tytuł międzynarodowej stolicy wspinaczki. Z tej okazji proponuje nowe wydarzenie - Rock Master Festival: 10 dni pełne wielkich imprez sportowych i inicjatyw outdorowych dla mistrzów wspinaczki, dla pasjonatów tego sportu oraz tych wszystkich, którzy marzą, aby poznać lepiej dyscypliny sportowe uprawiane na świeżym powietrzu. Założeniem oragnizatorów jest nie tylko przyciągnięcie tak samo imponującej liczby widzów, jak to miało miejsce w ubiegłym roku, ale stworzenie podstaw dla nowego wydarzenia, które czerpiąc z już znanych – Rock Master, Rock Junior, Rock Legends, może zaoferować rozrywkę na mega-skalę.

Dlatego Rock Master Festival przez 10 giorni ma w programie nie tylko wielkie emocje sportowe, ale wiele imprez outdorowych, w których będą mogli wziąć udział sami widzowie mogąc w ten sposób sami poczuć się jak mistrzowie, którzy wszak będą się zmagać nieopodal. Rock Master Festival nie ograniczy się zatem do terenów Climbing Stadium, ale rozgrywać się będzie w całej miejscowości Arco, a także na sąsiadujących z nią terenach idealnych do rekreacji, a rozciagających się między rzeką Sarca, a ścianami góry Colodri. http://www.rockmasterfestival.com
 

UCI World Cycling Tour: Trydent – góra Bondone
20-22 września 2013


Światowe Zawody UCI World Cycling Tour (UWCT) to impreza dla amatorów, którzy stając w szarnki rywalizacji mogą zdobyć koszulkę mistrza świata. To efekt otwarcia International Cicling Union na amatorów, które miało miejsce kilka lat temu. Ci ostatni, co podkreśla Andrea Marcellini, koordynatorka UCI's Cycling for All, masowo uczestniczą w tej imprezie. Wyścig przewiduje zawody na czas, zaplanowane na piątek 20 września, które rozegrane zostaną na płaskim terenie biegnącym dnem doliny na odcinku 20 km. Z kolei w niedzielę, 22 września zawodnicy będą musieli stawić czoło dwóm innym szlakom. W obu przypadkach wystartują z historycznej stolicy regionu, Trydentu i przemierzywszy malownicze doliny Val di Cembra i Valle dei Laghi, będą musieli wjechać na sam szczyt dominującej nad Trydentem góry Bondone, powtarzając tym samym legendarny w historii wyczyn - wjazd na tę górę 8 czerwca 1956 r. luksemburskiego kolarza szosowego Charly Gaula, zwycięzcy Tour de France i dwukrotnego zwycięzcy Giro d’Italia.
 

International Lake Garda Marathon: jezioro Garda
13 października 2013


Międzynarodowy maraton szosowy – 42,125 km: Limone, Riva del Garda, Arco, Torbole, Malcesine.

Zobacz także: Parki Przyrodnicze regionu Trydent

Trasa biegu jest wyjątkowa i niepowtarzalna, gdyż okrąża malownicze jezioro, biegnąc jego brzegami należącymi do trzech różnych regionów: Lombardii, Wenecji Euganejskiej (Veneto) i Trentino. Jego uczestnicy będą mogli z jednej strony podziwać piękno jednego z największych akwenów śródlądowych Włoch, z drugiej przeglądające się w jego przejrzystej toni, góry. Jest to też okazja do relaksu, krótkich wakacji na świeżym powietrzu w tym niezwykłym zakątku o klimacie jeszcze śródziemnomorskim, skąd już tak blisko jest w Dolomity. http://www.lakegardamarathon.com
 
Źródło: visittrentino.it

Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: 2013, Atrakcje turystyczne, Ciekawostki ze świata, Imprezy, Podróże, Trentino, Trydent, Turystyka


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »