kraj:
Egipt
autor: KLA
04-03-2013, 12:41 komentarzy: 0

Ulica Asuan, Egipt

Ulica Asuan, Egipt, fot. Świat Podróżników

Znów wypadek w Egipcie: Jeden zabity, 13 rannych turystów

Minibus w drodze z Asuanu do turystycznej atrakcji Abu Simbel przewrócił się doprowadzając do kolejnej po wypadku balonu tragedii. Tym razem dotknęła ona chińskich turystów.

Ofiarą śmiertelną okazał się 24-letni chłopak, który w momencie przybycia karetki był już w śpiączce. Na szczęście stan pozostałych rannych nie jest ciężki. Jak podkreśla pułkownik Sala Eddin Mohamed, szef  Policyjnej Stacji Turystycznej  w Abu Simbel, nie znane są jeszcze przyczyny przewrócenia się minibusa, ale zdecydowanie wyklucza ewentualny atak terrorystyczny. Pojazd należał do formy Tawfik Tourist Company.

To prawdziwa czarna seria dla Egiptu, w którym dosłownie kilka dni temu doszło do tragicznego wypadku balonu, w wyniku którego zginęło aż 19 osób, a dwie kolejne odniosły rany. Kraj, po arabskiej wiośnie w wyniku której turystyka tego kraju bardzo ucierpiała (ostatnie dwa lata to pasma nieustannych demonstracji na ulicach głównych miast), usiłuje znów odbudować swoją pozycję jako jedna z ulubionych destynacji turystycznych.

Co ciekawe, szuka też zupełnie nowych rynków. Dlatego w ostatnim tygodniu lutego egipski minister turystyki Hisham Zaazou gościł w stolicy Iranu, aby „odbudować turystykę przyjazdową do Egiptu oraz odkryć nowe rynki” – głosi oficjalny komunikat rządowy. Miesiąc temu Prezydent Mahmoud Ahmadinejad jako pierwszy irański lider od czasu rewolucji islamskiej w 1979 r. odwiedził Kair.

Zobacz także: Sanktuarium jak zamek. Miejsce mało rozreklamowanego cudu

Egipska turystyka ucierpiała znacznie wskutek arabskiej wiosny. Wcześniej sektor ten stanowił przeszło 10 proc. krajowego PKB. W 2010r. Egipt odwiedziło ok. 14,7 mln turystów generując 12,5 mld USD, jednak już rok później nad Nil przyjechało przeszło dwa miliony mniej wczasowiczów, bo 12,5 mln, co przełożyło się na wynik zaledwie 8,8 mld USD. Wedle wstępnych szacunków z 2012 r. liczba turystów wzrosła w minionym roku do 11,5 mln (9,9 mld USD). Ale w styczniu br. odnotowano aż 22 proc. spadek liczby turystów i aż o ¼ mniejsze wpływy z turystyki niż w analogicznym okresie roku 2010.
 
Źródło: Xinhua

Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: 2013, Asuan, Ciekawostki ze świata, Podróże, Turystyka, W Egipcie, Wypadek


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »