kraj:
Niemcy
autor: KLA
05-03-2013, 18:37 komentarzy: 0

Start ITB Berlin, największych w Europie targów turystycznych

Kanclerz Niemiec Angela Merkel po raz pierwszy w historii otworzy ITB Berlin. Krajem partnerskim tegorocznej edycji jest Indonezja.

ITB Berlin

Oficjalna inauguracja imprezy zaplanowana została na 5 marca o godz. 18, a więc w przeddzień otwarcia targów, które potrwają od 6 do 10 bm. Wielkim wydarzeniem ma być udział w ceremonii samej Kanclerz Niemiec Angeli Merkel. Oglądać ją będzie 4,5 tys. zaproszonych gości,  w tym również prezydent Republiki Indonezji, dr. Susilo Bambang Yudhoyono oraz burmistrz Berlina Klaus Wowereit, a także odpowiadający za same targi Raimund Hosch, którzy również mają zabrać głos.

Następnie przewidziano barwne, pełne tańców, pieśni i kolorów widowisko przygotowane przez kraj partnerski – Indonezję, położoną na największym bo liczącym ponad 17 tys. wysp archipelagu świata.

Odbywające się od 1966 r. targi turystyczne w Berlinie są jedną z największych tego typu imprez w skali światowej. To spotkania typu B2B w połączeniu z B2C, czyli po pierwszych dniach biznesowych, hale otwierają się na zwykłych zwiedzających.

W tym roku będą to dni 9-10 marca. Cena biletu zwykłego wynosi 14,50 euro, albo w cenie 12 euro (jeśli nabyty on-line www.itb-berlin.de/eintrittskarten  lub w jakiejkolwiek kasie S-Bahn). Dzieci do lat 14 w towarzystwie dorosłego posiadającego bilet wchodzą gratis. Młodzież szkolna i studenci płaca za bilet 8 euro. Tyle samo wynosi stawka za wejście „last minute” czyli ostatniego dnia targów po południu.

To niebywała okazja, aby nie tylko poznać ofertę turystyczną z całego świata, ale i nowe trendy w branży. Dostępne są specjalne aplikacje na telefony komórkowe z mapą i informacjami dotyczącymi targów: www.itb-berlin.de/mobil  Co roku w targach bierze też udział Polska (w 2011 roku była wybrana po raz pierwszy krajem partnerskim).

Zobacz także: XVIII Targi Turystyki i Wypoczynku Lato w Warszawie

W poprzedniej edycji targów wzięło udział 10,644 wystawców ze 187 krajów, którzy przedstawili swoją ofertę 172 tys. zwiedzającym (w tym 113 tys. klientów biznesowych).
 
Źródło: EturboNews, ITB Berlin

Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: 2013, Berlin, Ciekawostki ze świata, ITB, Podróże, Targi, Turystyczne


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »