kraj:
Niemcy
autor: Gaba
09-03-2013, 10:40 komentarzy: 0

Do 218 miast w 82 krajach polecimy latem z Lufthansą

Niestety linia nie przewiduje bezpośredniego połączenia między Warszawą a Berlinem, będzie natomiast więcej połączeń latem do miejscowości typowo turystycznych w Europie.

Samolot Lufthansy Samolot Lufthansy

Nowe kierunki to Mahon (Minorka), Jerez de la Frontera (Costa de la Luz), Cardiff (Walia), Glasgow i Warna. Poza tym uruchomione też zostanie nowe połączenie transkontynentalne z Monachium do Vancouver. Linia w sezonie letnim stawia na destynacje wakacyjne w basenie morza Śródziemnego. Rozkład lotów Lufthansy będzie obowiązywać od 31 marca do 26 października 2013 roku. Od lipca wszystkie europejskie trasy Lufthansy, z wyjątkiem połączeń do Frankfurtu i Monachium, będą przejmowane przez linie Germanwings, oferujące pasażerom tańsze bilety.
 

Na podium


Blisko 75 milionów pasażerów przewiozła w ubiegłym roku Lufthansa, z czego 60 milionów to Europejczycy, a 1,5 mln Polacy. To stawia ją na kolejnym, wynikowym podium. Ale to nie jedyny powód do dumy. W styczniu pierwsza klasa Lufthansy otrzymała pięć gwiazdek w ratingu Skytrax za kompleksową ofertę produktów i usług. Teraz z kolei Lufthansa Cargo otrzymała tytuł najlepszego przewoźnika ładunków w 2012 GT Tested Awards, przyznanych po raz 9. przez amerykański miesięcznik Global Traveler w Los Angeles. Każdego roku czytelnicy głosują na hotele i przewoźników w 71 różnych kategoriach. Ciekawostką jest, że wśród tego ładunku znalazło się aż 550 ton… francuskiego Beaujolais Nouveau, na które szczególne zapotrzebowanie jest w Japonii i Chinach (największy kontyngent liczący 39 ton wylądował w Tokio).
 

Pomóc w potrzebie


Lufthansa angażuje się w rozmaite projekty dobroczynne jak „Help Alliance”. W wyniku akcji przeprowadzonej wśród pasażerów latających na niemieckich liniach wewnętrznych w ciągu dwóch miesięcy (grudzień 2012-styczeń 2013), dzięki odprawie via mobile udało się zaoszczędzić ilość papieru będącą ekwiwalentem 2,5 mln drukowanych kart pokładowych. Za zgromadzone pieniądze linia lotnicza kupi 50 tys. zeszytów dla najbardziej potrzebujących ich dzieci na świecie. Aż 30 tys. z nich powędruje do szkół krajów Azji i Pacyfiku – Indii, Tajlandii i na Sri Lankę, gdzie realizowany jest wspomniany projekt. Pozostałe 20 tys. zeszytów otrzymają dzieci w Afryce i Ameryce Południowej.
 

Flyrobic


Dla pasażerów długich lotów przygotowano specjalny filmik wideo z 12 ćwiczeniami, które można wykonywać siedząc. Pozwalają one na normalną cyrkulację krwi do stóp, ale też umożliwiają rozprostowanie kończyn oraz pleców. Wideo dostępne jest w ośmiu językach.

Zobacz także: Lufthansa Group inwestuje w nowoczesną flotę
 

Pod jednym dachem


Jak donosi ostatni, marcowy numer magazynu pokładowego Lufthansy, w przyszłym roku na londyńskich Heathrow wszystkie linie wchodzące w skład Star Alliance będą stacjonowały w nowym, Terminalu 2. Zostanie od oddany do użytku w 2014 r. – Zgromadzenie nas wszystkich pod jednym dachem pozwoli na skrócenie czasów oczekiwań podczas transferów i ułatwi działalność nam samym – wyjaśnia Mark Schwab, przewodniczący (CEO) Star Alliance. Sieć Star Alliance została założona przez pięć renomowanych linii lotniczych, w tym Lufthansę, w maju 1997 roku. Obecnie największy lotniczy alians liczy 27 członków, obsługując dziennie ponad 21 956 lotów, 1350 lotnisk w 193 krajach.

Źródło: Lufthansa


Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: 2013, Linie lotnicze, Lufthansa, Nowe kierunki, Nowoczesna flota, Samoloty


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »