kraj:
Włochy
autor: KLA
17-03-2013, 11:16 komentarzy: 0

Gwiazdy Atlantydy zobaczysz w planetarium w Turynie

Od 17 marca stolica włoskiego Piemontu zaprasza do nowoczesnego planetarium. Wykorzystany w nim system projekcji Digistar5 to najlepiej sprzedający się obecnie na świecie produkt wykorzystujący cyfrową grafikę komputerową.

Planetarium w Turynie

W takie systemy zaopatrują się wiodące planetaria świata, ponieważ software zawiera najpełniejszy zbiór danych astronomicznych, włącznie z w pełni zintegrowanym zestawem danych Digital Universe z American Museum of Natural Story i NASA.

Włoskie Planetarium zadebiutuje działalność 17 marca interaktywnym, multimedialnym spektaklem „Gwiazdy Atlantydy”.

Planetarium znajduje się w INFINI.TO -  Muzeum Astronomii i Przestrzeni Kosmicznej (Museo dell’Astronomia e dello Soazio), które działa już od 2007r. Jego idea przypomina warszawskie Centrum Kopernik – zwiedzający bowiem nie tylko ogląda eksponaty, ale może samodzielnie przetestować rozmaite wynalazki i rozwiązania. Jest to jedyna w Italii placówka poświęcona całkowicie astrofizyce i kosmologii.

Czytaj wiadomości z Włoch

W murach muzeum znajduje się również obserwatorium astronomiczne, wyposażone w cztery teleskopy oraz ciekawy zbiór starych urządzeń do obserwacji ciał niebieskich – niektórych nawet sprzed kilkuset lat.

Źródło: planetarioditorino.it, ANSA

Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Atrakcje turystyczne, Ciekawostki ze świata, Gwiazdy Atlantydy, Planetarium, W Turynie, We Włoszech


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »