kraj:
Austria
23-03-2013, 10:42 komentarzy: 0

Wielkanocne kiermasze w Wiedniu

W Wiedniu tak samo jak u nas wiosna się opóźnia ale mimo to tradycyjne wiedeńskie kiermasze wielkanocne przeżywają oblężenie. Tradycyjne ozdoby wielkanocne, artystycznie zdobione jaja, kulinarne specjały i program muzyczny – to wszystko czeka do 01. kwietnia na wiedeńczyków i turystów w kilku lokalizacjach austriackiej stolicy.

Wielkanocne kiermasze w Wiedniu Wielkanocne kiermasze w Wiedniu

Za najbardziej romanyczny uchodzi kiermasz przed kompleksem pałacu Schönbrunn. Około 60 wystawców oferuje tu kulinarne rarytasy, a także dekoracje wielkanocne i prace artystów-rzemieślników z całej Austrii. Dzieci mogą się bawić w marcepanowym warsztacie zajączka wielkanocnego, gdzie robią palmy i szukają jajek. Dorośli w tym czasie oprócz zakupów mogą posłuchać np. jazzu w ramach projektu „Jazz am Ostermarkt".

Wielkanocne kiermasze w Wiedniu
 
Pod znakiem wielkanocnych zwyczajów stoi też starowiedeński jarmark wielkanocny na Freyung, pięknym starym placu w centrum miasta. Co roku piętrzy się tu ok. 40 tys. pisanek, tworząc największą w Europie górę jajek. Do tego można tu skosztować licznych specjałów wielkanocnych, od słodkiego chlebka Osterpinze po pieczonego baranka wielkanocnego, przyprowadzić najmłodszych na warsztaty wielkanocne czy do teatru lalek, a także obejrzeć klatki dla zajączków.
 
Zobacz także: Wiedeński maraton już po raz trzydziesty

Wielkanocne kiermasze w Wiedniu

Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: 2013, Ciekawostki ze świata, Kiermasz, Kiermasze, w Wiedniu, Wielkanoc, Wielkanocne


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »